Jak szybko przystosować schody dla osoby niepełnosprawnej?

winda-schodowa-dla-seniora

Czasami wypadek lub nagłe pogorszenie się stanu zdrowia unieruchamia starszą osobę w domu i odbiera jej samodzielność poruszania się. Gdy zwykłe schody stają się przeszkodą nie do pokonania, nie ma czasu na czekanie. W takiej sytuacji niezastąpiona będzie winda schodowa dla seniora z błyskawiczną dostawą do domu.

Otolift Modul AIR – unikalna winda na schody dla osoby niepełnosprawnej

Istnieje wiele krzesełek schodowych, które transportują pasażera w pozycji siedzącej po schodach krętych, spiralnych, zabiegowych lub wielobiegowych. Wadą większości z nich jest jednak długi czas dostawy, który może wynosić nawet 6-8 tygodni. Wynika on z konieczności dostosowania toru jezdnego, po którym porusza się winda do kształtu schodów. Krzesełka dla seniorów na schody kręte są produkowane na indywidualne zamówienie, co wydłuża czas oczekiwania na montaż.

Istnieje jednak wyjątek od regułykrzesło na schody zabiegowe Otolift Modul AIR o unikalnym torze jezdnym zbudowanym w systemie modularnym. Jego prowadnicę tworzą krótkie elementy o standardowych kształtach, które można ze sobą łączyć niemal jak klocki LEGO. Taka konstrukcja toru jezdnego przyspiesza produkcję, skracając czas realizacji nawet do 3 tygodni. To bardzo dużo – szczególnie w nagłych sytuacjach, w których każdy dzień izolacji seniora może negatywnie odbijać się na jego samopoczuciu.

Co jeszcze wyróżnia tę niezwykłą windę schodową dla seniora?

Konstruktorzy innowacyjnego krzesełka schodowego krzywoliniowego Otolift Modul AIR zastosowali w windzie nowatorską technologię „reverse drive”. Dzięki niej urządzenie precyzyjnie porusza się nawet po bardzo wąskich schodach. Z łatwością omija też wszystkie przeszkody, z którymi nie poradziłyby sobie inne modele krzesełek. Krzesło na schody zabiegowe Otolift może bowiem przewozić pasażera częściowo lub całkowicie tyłem, zręcznie unikając kolizji z grzejnikiem, parapetem lub półką.

winda-krzeselkowa-do-domu

Bezpieczne krzesło na schody zabiegowe i nie tylko

Ta komfortowa winda schodowa dla seniora jest przeznaczona do likwidacji barier architektonicznych w postaci schodów o skomplikowanym biegu. Może pokonywać strome schody, których kąt nachylenia wynosi od 00 do 700. Choć kompaktowe krzesełko przyschodowe Modul AIR zajmuje bardzo mało miejsca, przewozi pasażerów ważących nawet 125 kg.

Za bezpieczeństwo osoby starszej lub niepełnosprawnej odpowiadają czujniki przeszkód oraz solidne bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa. W utrzymaniu stabilnej pozycji ciała pasażera pomagają także podłokietniki oraz wygodny, automatycznie składany podnóżek. Połączenie różnych rodzajów zabezpieczeń w windzie dla seniora sprawia, że wypadnięcie z siedziska krzesełka schodowego nie jest możliwe. Nawet wtedy, gdy pasażer jest bardzo osłabiony lub schorowany.

krzeslo-na-schody-zabiegowe

Wymarzona winda schodowa dla seniora-estety

Krzesełko schodowe Otolift Modul AIR to doskonały sposób na szybką likwidację barier oraz bezpieczne transportowanie seniora po schodach zabiegowych lub krętych. Jego zaletą jest także bardzo cicha praca oraz efektowny wygląd. Dzięki ponadczasowemu designowi windy dla seniorów pasują zarówno do futurystycznej willi, jak i bloku czy zabytkowej kamienicy. Wzornictwo oraz liczne opcje personalizacji kolorystycznej sprawiają, że krzesełka Otolift często kupują osoby, które dbają o zachowanie harmonii i estetyki wnętrz.

winda-na-schody-dla-osoby-niepelnosprawnej

Zamów windę krzesełkową do domu z szybką dostawą

Szukasz sposobu, dzięki któremu raz na zawsze zlikwidujesz bariery architektoniczne w domu? Sięgnij po wysokiej klasy urządzenie, które w niczym nie przypomina windy dla niepełnosprawnych. Wybierz Otolift Modul AIR i ciesz się szybką dostawą krzesła na schody zabiegowe, spiralne lub wielobiegowe. Skontaktuj się z firmą Windy Schodowe, której właścicielem jest Rafał Kurzyna i zamów niezawodne urządzenie objęte aż 3-letnią gwarancją.

Zadzwoń do nas: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 i +48 698 132 056

lub wyślij wiadomość na adres: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl