Jak skutecznie wybielić zęby?

jak-skutecznie-wybielic-zeby

Piękne, białe zęby to marzenie wielu osób. Nie każdy może pochwalić się jasnym uśmiechem, jednak łatwo można to zmienić. W tym celu stosuje się zabiegi wybielania zębów. To jedne z popularniejszych procedur wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Aby były skuteczne, powinny być przeprowadzone z użyciem profesjonalnych środków, najlepiej przez specjalistę. Dowiedz się, jak najlepiej wybielić zęby i dlaczego warto pozostawić to ekspertom!

Na czym polega wybielanie zębów?

Wybielanie zębów jest metodą, która ma zmniejszyć nieestetyczne przebarwienia widoczne na zębach. Zwykle powstają one w wyniku:

  • spożywania dużych ilości kawy i herbaty,
  • nałogowego palenia papierosów,
  • picia czerwonego wina,
  • niewłaściwej higieny jamy ustnej.

Wybielanie zębów to oddziaływanie środkami chemicznymi na szkliwo zębów, które w efekcie powinno stać się jaśniejsze. Jest to zabieg nieinwazyjny, który z założenia nie narusza wewnętrznych struktur. Wśród popularnych metod wybielania zębów należy wymienić:

  • profesjonalne zabiegi lampami lub laserem wykonywane w gabinetach stomatologicznych,
  • zabiegi przeprowadzane przy użyciu nakładek na zęby, wykonane w gabinecie stomatologicznym i kontynuowane w domu,
  • zabiegi domowe, wykonywane preparatami dostępnymi w drogeriach i aptekach.

Jak wskazują specjaliści Gabinetu Codziennej Stomatologii, źle wykonany zabieg może przynieść wiele szkód. W wielu przypadkach szkliwo ulega zniszczeniu, zęby stają się bardziej wrażliwe i kruche.

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Wybielanie zębów w gabinecie w Dąbrowie Górniczej jest poprzedzane dokładną diagnozą stanu uzębienia. Przeprowadzenie zabiegu wymaga, jeśli to konieczne, wcześniejszego ich wyleczenia. Zdarza się, że podczas wizyty wystarczy oczyścić szkliwo z nalotu oraz kamienia, a zęby od razu staną się jaśniejsze. Ważne jest również przejrzenie plomb, bo te założone wiele lat wcześniej z czasem ciemnieją. Warto je wymienić na nowe.

Specjalista stomatolog indywidualnie dobiera optymalną metodę i czas trwania zabiegu. Stosowane tu profesjonalne środki wybielające są aktywowane przez lampy lub laser. Jest to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie pożądanego efektu w krótkim czasie, bez poczucia dyskomfortu. Rezultaty natomiast mogą utrzymać się nawet przez 2-3 lata, w zależności od późniejszych zachowań pacjenta.

Należy pamiętać, że domowe sposoby mogą być niebezpieczne i prowadzić do uszkodzenia zębów. Lepszym sposobem wydaje się skorzystanie z profesjonalnych usług gabinetu stomatologicznego.