Jak skutecznie pozbyć się rybików cukrowych z łazienki?

jak-skutecznie-pozbyc-sie-rybikow-cukrowych-z-lazienki

Czy zastanawia Cię skąd biorą się rybiki w Twoim mieszkaniu ? Mimo, że dbasz o czystość wciąż pojawiają się w Twojej łazience, kuchni lub przedpokoju i uciekają od Twojej złości, szybko chowając się pod meble po zapaleniu światła? Nie jesteście sami z tym problemem, srebrzyki to najpopularniejsze robaki domowe. Pojawiają się w mieszkaniach częściej niż inne insekty, a ich popularność sięga nawet gry Minecraft, gdzie są jej jednym z bohaterów. Jeśli nie macie ochoty znosić dłużej ich obecności poznajcie najskuteczniejsze metody walki z rybikami w domu!

Czy rybik cukrowy jest groźny?

Nie wszystkie robaki w łazience są groźne. Rybiki cukrowe w niewielkich i kontrolowanych ilościach nie gryzą i nie przynoszą większych szkód. Jednak gdy ich ilość osiągnie miano plagi należy zacząć się obawiać o swoje tekstylia, książki, tapety, czy obrazy, ponieważ ich dieta opiera się głównie na celulozie, skrobii i cukrze. Duża ilość tego owada jest często uciążliwa w bibliotekach lub muzeach. W domu mogą zanieczyszczać przedmioty codziennego użytku, jednak najbardziej zniechęcają swoim wyglądem – podłużne, ze srebrno-niebieskim pancerzykiem i długimi wąsami. Srebrzyki rozmnażają się bardzo szybko, swoje jaja składają w niedostępnych gołym okiem szczelinach, do 20 sztuk każdego dnia. Nie trudno zatem policzyć, że ich przyrost naturalny mnoży się zatrważająco.

Jak ustrzec się przed rybikiami?

Jeśli chcemy zapobiec pojawieniu się rybików w domu powinniśmy zadbać o dobrą wentylację naszego mieszkania. Nie przez przypadek te robaki pojawiają się w domu od wilgoci. Ich cienki pancerz zmusza ich do bytowania w miejscach wilgotnych takich jak piwnice, pralnie, łazienki lub kuchnie. Często spotykamy się z sytuacją gdy w nowo wybudowanych blokach, problem z rybikami jest powszechny i występuje w każdym z mieszkań. Powodem tego mogą być źle wentylowane mieszkania, niedoschnięte piwnice, szyby windowe itp.

Sposoby na rybiki?

  • wietrz mieszkanie codziennie po kilkanaście minut,
  • nie przechowuj w łazience lub kuchni źle wyschniętych ścierek i mopów
  • nie wieszaj prania w łazience, a jeśli nie masz takiej możliwości otwórz w tym czasie drzwi lub okno
  • po kąpieli wywietrz łazienkę lub otwórz szeroko drzwi
  • często odkurzaj w mieszkaniu, nie pozwól na pozostawienie okruszków jedzenia, które stają się pożywieniem rybików
  • postaraj się uzupełnić wszystkie pęknięcia w fugach w kuchni, przedpokoju lub łazience

Skuteczna chemia na rybiki

Jeśli wszystkie domowe sposoby na rybiki zostały wyczerpane, a wilgotniaki nadal pojawiają się w Twoim mieszkaniu, zastosuj polecaną przez nas chemię i uwolnij się od niechcianych robaków. Najskuteczniejsze środki na rybiki znajdziesz na https://www.sklep.olpest.pl/zwalczanie-rybikow-c-1_2_6.html

Sposób aplikowania chemii na srebrzyki jest równie istotny co odpowiednio dobrane środki. Ważne aby preparat na rybiki pokrył wszystkie ich kryjówki. Stosując środki w atomizerze na rybiki spryskaj wszystkie kąty, pod pralką, lodówką, zlewem, pod wanną lub prysznicem. Ważne jest aby zapobiegać przedostawaniu się rybików do naszego mieszkania, dlatego spryskaj również kratki wentylacyjne. Niezmiernie skutecznym środkiem na rybiki jest bomba do zamgławiania, która dojdzie nawet do najmniejszych szczelin, w których są gniazda rybików.

Po zabiegach chemicznych można rozstawić w mieszkaniu pułapki na rybiki, które będą wyłapywać robaki oraz monitorować, czy problem jest już rozwiązany, czy należy powtórzyć zabieg.