Jak poradzić sobie z chorobą lokomocyjną Twojego dziecka?

zapachy-samochodowe

Z racji tego, że wiele osób posiada swoje własne pociechy zapewne wiadome jest to, że trzeba dbać o nie w jak największym stopniu i pomagać im w radzeniu sobie z różnego rodzaju problemami. Bez wątpienia jednym z nich jest podróż i choroba lokomocyjna. Jak się okazuje można ją skutecznie wyeliminować.

Jak wyeliminować chorobę lokomocyjną?

W przypadku, gdy nasze dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną warto znaleźć jakieś sposoby na jej wyeliminowanie, ponieważ wtedy podróże staną się o wiele bardziej komfortowe nie tylko dla samego dziecka, ale również dla nas. Zanim to powiedzmy sobie jakie są objawy wspomnianej choroby. Należą do nich: osłabienie, bladość skóry, senność, złe samopoczucie czy zimne poty. W pierwszej kolejności musimy zastanowić się czy w naszym pojeździe nie występują zbyt intensywne zapachy samochodowe. Przede wszystkim chodzi o zapach benzyny czy papierosów. Zatem, jeśli wiemy, że nasze dziecko cierpi na chorobę lokomocyjną to powinniśmy zdecydowanie unikać palenia w środku czy też tankowania przy otwartych drzwiach. Oczywiście reakcje chorobowe mogą wywoływać także zapachy samochodowe zawieszane na lusterku czy też rozpylane we wnętrzu auta. Oczywiście same zapachy samochodowe to jeszcze nie wszystko, bo przed samą podróżą powinno unikać się ostrego oraz ciężkostrawnego jedzenia, a także picia gazowanych napoi.

Czy istnieją jakieś domowe sposoby na chorobę lokomocyjną?

Oczywiście z chorobą lokomocyjną można walczyć również za pomocą leków farmakologicznych. Jednak tutaj warto wiedzieć o tym, że te najczęściej powodują senność czy też zmęczenia. O ile podajemy je dzieciom to nie jest to większym problemem, ale na pewno nie powinny przyjmować ich kierowcy. Właśnie z tego względu zdecydowanie lepiej i bezpieczniej jest korzystać z domowych sposobów na chorobę lokomocyjną. W przypadku, gdy wiemy, że nasze dziecko cierpi na coś takiego to wystarczy mu dać do zjedzenia przed podróżą parę oliwek czy też można spróbować ze ssanie plasterka cytryny w trakcie podróży. Wiele osób twierdzi, iż skuteczny jest również imbir w formie cukierków. Pamiętajmy jednak, że każdy organizm jest inny, a co za tym idzie czasami trzeba wypróbować różnych sposobów, aby sprawdzić, który z nich będzie tym najbardziej skutecznym. Nie mniej jednak jak najbardziej da się skutecznie zwalczyć chorobę lokomocyjną u naszych dzieci.