Jak poczuć się w domu jak na wakacjach?

W tym roku całe wakacje spędzasz w domu? Chcesz chociaż odrobinę poczuć się jak na wczasach? To da się zrobić! Poświęć tydzień na „udawanie”, że jesteś na wczasach, poniżej kilka rad jak to zrobić! Uwierz,te kilka rad sprawi, że naprawdę się zrelaksujesz!

Obowiązki domowe

Wszystkie zajęcia, które możesz wykonaj przed swoimi „wakacjami”. Posprzątaj w domu, a nawet możesz przygotować i pomrozić gotowe obiady: krokiety, pierogi. Zrób zakupy, kub jednak chociaż kilka rzeczy, których normalnie byś nie kupił. W końcu na urlopie często próbujemy nowych smaków. Może wypróbujesz pasty warzywne lub wegańskie kotleciki? A może wręcz przeciwnie, spróbujesz owoców morza? No i koniecznie kup rybkę, od razy będzie jak nad morzem.

Wakacyjny „kącik”

Jeżeli tylko masz taką możliwość, a najprawdopodobniej masz, przygotuj sobie taki wczasowy kącik. Może być on na podwórku, w altance, na balkonie, a jeśli nie masz takich możliwości to po prostu w salonie przy oknie. W takim kąciku możesz powiesić fotel wiszący. Piękne fotele znajdziesz na stronie naczynia.olkusz.pl. Jak rozłożysz się w takim hamaku z dobrą książką i chłodzoną lemoniadą, od razu poczujesz się zrelaksowany! W takim kąciku sprawdzi się też stolik z krzesełkami to miejsce będzie od teraz dla Ciebie czasem na relaks i miejscem do spożywania posiłków. Dzięki temu, że stworzysz go dopiero teraz, będzie dla Ciebie czymś nowym, tak jak pokój wynajęty na wakacjach.

Wychodź z domu

Na wakacjach zwykle nie siedzimy w pokoju. Wychodzimy na miasto, włóczymy się bocznymi uliczkami, zwiedzamy pobliskie muzea, ruiny zamków. Podziwiamy każdy kamień! Gwarantuję Wam, że w waszej miejscowości też na pewno znajdą się takie miejsca! Kiedy ostatni raz wychodziłeś z domu bez celu? Najlepszym momentem na to są wakacje! Zajrzyj do restauracji lub kawiarni w której nigdy nie byłeś, pooglądaj sklepowe wystawy, kup świeże owoce na straganie i zjedz po drodze! Możesz nawet kupić sobie drobną pamiątkę ze swoich „wakacji”, dlaczego nie? Usiądź w parku, zrób piknik w lesie, każdy dzień niech będzie nieco inny, nie taki jak wszystkie pozostałe!

Wprowadź „inną” rutynę

jeżeli zazwyczaj wstajesz wcześniej rano, daj sobie trochę pospać, a wieczorami poznawaj uroki swojej miejscowości. A jeśli najczęściej budzisz się dopiero przed południem, to zacznij kłaść się wcześniej i wstawać z pierwszymi promieniami słońca. Zobacz swoje miasto od całkiem innej strony. To samo z ćwiczeniami. Jeśli na co dzień nie masz żadnego sportu w swojej codziennej rutynie, zacznij biegać lub ćwiczyć jogę, a nawet możesz przez tydzień chodzić regularnie na siłownię!

Po takich wakacjach wrócisz do swojej codziennej rutyny wypoczęty i zrelaksowany!