Jak leczyć hemoroidy w sposób bezoperacyjny?

jak-leczyc-hemoroidy-w-sposob-bezoperacyjny

Chirurgiczne usuwanie hemoroidów to wymagająca hospitalizacji metoda stosowana w przypadku zaawansowanej choroby żylaków odbytu. Alternatywę dla operacji stanowi bezoperacyjne leczenie hemoroidów przez gumkowanie i naświetlanie przy użyciu lasera. Są to mniej inwazyjne metody pozwalające na szybki powrót do codziennych aktywności. Na którą z nich najlepiej się zdecydować?

Jakie są metody bezoperacyjnego usuwania hemoroidów?

Bezoperacyjne metody usuwania hemoroidów mogą być stosowane w przypadku guzków krwawniczych I, II, III, a niektóre z nich nawet w przypadku choroby IV stopnia, czyli hemoroidów zewnętrznych. Obecnie najczęściej przeprowadzanymi zabiegami na hemoroidy jest opaskowanie oraz zamykanie laserem. Metody te są mniej obciążające dla organizmu Pacjenta, a także mniej bolesne niż tradycyjna operacja usuwania hemoroidów. Do zalet ich stosowania zalicza się: znikome ryzyko wystąpienia powikłań, brak możliwości uszkodzenia zwieracza odbytu oraz szybki powrót Pacjenta do codziennych zajęć.

Na czym polega usuwanie hemoroidów Metodą Barrona?

Metoda Barrona to bezpieczna, stosowana od ponad 50 lat technika leczenia hemoroidów, polegająca na ich obwiązaniu specjalnymi opaskami, które powodują niedokrwienie, martwicę i odpadnięcie guzków krwawniczych. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a jego skuteczność sięga 90%. Stosowany jest w przypadku żylaków odbytu I, II i III stopnia. Jeżeli Pacjent ma większą ilość hemoroidów bądź guzków, kolejny zabieg można wykonać już po 4 tygodniach. Metoda Barrona może być łączona z fotokoagulacją podczerwienią, co przyspiesza proces usuwania hemoroidów.

Leczenie hemoroidów laserem

Skuteczną i małoinwazyjną metodą leczenie hemoroidów jest naświetlanie ich laserem. Można skorzystać z niej np. w Euro-Klinice w Siemianowicach Śląskich, która dysponuje nowoczesnym laserem diodowym Leonardo ®1470. Zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia i trwa zaledwie 10 minut. Wyróżnia się procedurę laserową HeLP stosowaną do leczenia hemoroidów I i II stopnia oraz metodę LHP przeznaczoną dla Pacjentów z hemoroidami III i IV stopnia.

Zalety laserowych metod usuwania hemoroidów to:

  • wysoka skuteczność zabiegu,
  • krótki czas rekonwalescencji po zabiegu,
  • brak ryzyka uszkodzenia śluzówki odbytu,
  • bardzo niskie ryzyko powikłań.