Jak efektownie ubrać choinkę?

Obecnie chyba nikt nie potrafi wyobrazić sobie świąt Bożego Narodzenia bez udekorowanej choinki oraz prezentów pod nią. Ubrane drzewko nadaje wnętrzu klimat, przypominając o zbliżającym się magicznym czasie. Na choince obok pierniczków i łańcuchów zazwyczaj znajdują się lampki oraz bombki choinkowe. Zwyczaj ubierania świątecznego drzewka przywędrował do nas z Niemiec na początku XIX wieku. Dzisiaj podpowiadamy, jak efektownie ubrać choinkę.

Lampki choinkowe – klimat magicznych, świątecznych wieczorów

Obowiązkowym elementem, który powinien znaleźć się na każdej choince, są lampki choinkowe. To przede wszystkim one pozwalają wydobyć klimat magicznych, świątecznych wieczorów i podkreślić go. Lampki choinkowe migocąc swym światłem, oświetlają pozostałe ozdoby choinkowe, w tym bombki i łańcuchy. Ich blask przyjemnie otula wnętrze pomieszczenia. Miło jest spędzić przy takiej choince świąteczne wieczory, patrząc na ośnieżony krajobraz za oknem.

Lampki choinkowe dostępne są pod różną postacią. Najpopularniejsze są niewielkie żarówki LED umieszczone na zielonym lub przezroczystym przewodzie. Mogą być one białe, jednokolorowe lub wielokolorowe. Niektóre z modeli dodatkowo oferują różne tryby, np. światło ciągłe, miganie czy też rozpalanie-przygaszanie. Oryginalnym rozwiązaniem są również lampki choinkowe w postaci łańcucha świetlnego z motywem domków, gwiazdek, reniferów czy też płatków śniegu. Wybierając oświetlenie choinkowe, należy uwzględnić jego długość. Im większe drzewko, tym dłuższy łańcuch świetlny będzie potrzebny.

Bombki choinkowe – czyli sposób na pięknie przyozdobione drzewko

Oprócz lampek na każdym drzewku powinny zawisnąć bombki choinkowe. Producenci oferują różnorodne modele, które zachwycają kształtami i kolorami. Popularne są bombki choinkowe w formie kul oraz podłużne ozdoby, które swym kształtem nawiązują do sopli lodu. Dekorując drzewko świąteczne, warto trzymać się zasady umiarkowania. Najlepiej łączyć ze sobą dwa – trzy różne kolory. Z formą można eksperymentować dowolnie.
Bombki choinkowe mogą być błyszczące lub matowe. Te pierwsze lepiej się sprawdzają, gdy zależy nam na uzyskaniu efektu blasku. Ciekawym rozwiązaniem są także modele brokatowe, które pięknie mienią się w świetle lampek.

W ostatnim czasie do łask wracają szklane bombki choinkowe. Często są to przezroczyste kule z umieszczoną wewnątrz ozdobą, np. gwiazdkami czy śnieżnym puchem. Są one nieco droższe od modeli plastikowych, jednak z pewnością bardziej efektowne.
Ubieranie bożonarodzeniowego drzewka to tradycja, o której warto pamiętać. Lampki choinkowe i zestawy bombek to podstawowy niezbędnik, który powinien znaleźć się na każdej choince.