Jak często należy prać wykładziny w biurze?

Jak często należy prać wykładziny w biurze?

Czyste miejsce pracy pozytywnie wpływa na atmosferę i samopoczucie pracowników. Sprzątanie biur powinno obejmować nie tylko odkurzanie powierzchni płaskich, mycie okien i sprzątanie toalety, ale również pranie wykładzin. Dlaczego to jest takie istotne? Przede wszystkim ze względów higienicznych i estetycznych. Ponadto zabrudzone wykładziny mogą być przyczyną nieświeżego zapachu. Z jaką częstotliwością wykładziny biurowe powinny być prane?

Profesjonalne usługi porządkowe

Firmy specjalizujące w sprzątaniu biur mają w swojej ofercie szeroki zakres usług, począwszy od odkurzania, poprzez mycie podłóg, okien, sprzątanie toalet, a nawet uzupełnianie mydła i papieru toaletowego. Generalne sprzątanie biura powinno również obejmować pranie wykładzin, w których mogą rozwijać się roztocza, bakterie i inne drobnoustroje. Częstotliwość ich prania powinna być dostosowana m.in. do liczby pracowników. Im jest ich więcej, tym wykładziny szybciej zostaną zabrudzone.

Najczęściej zabrudzenia są przenoszone na podeszwach butów. Przeważnie jest to piasek i ziemia, które mogą doprowadzić do szybszego zużywania się wykładziny, a w skrajnych przypadkach do jej uszkodzenia. W dużych biurach wykładziny powinny być prane co około 3 miesiące, z kolei w mniejszych co około 5 miesięcy. Oczywiście te okresy powinny zostać skrócone w przypadku, gdy wykładzina zostanie przypadkowo zabrudzona.

Dodatkowe informacje o praniu wykładzin

Zdarza się, że pracownicy lub goście spożywają posiłki i napoje poza pomieszczeniami socjalnymi. W takich sytuacjach co pewien czas jedzenie lub napój przez przypadek lądują na wykładzinie. Profesjonalne usługi porządkowe to skuteczne i sprawdzone rozwiązanie gwarantujące dokładne wypranie wykładziny. Na koniec warto wspomnieć, że szczególnie uporczywe zabrudzenia powinny być usuwane jak najszybciej. Dlaczego to jest takie istotne? Przede wszystkim ze względu na efektywność prania. Świeże plamy są zdecydowanie łatwiejsze do usunięcia niż stare.