Ile kosztuje wkład kominkowy i jak kupić go tanio?

Wkłady kominkowe są bardzo popularnym sposobem, aby szybko i łatwo wykonać kominek. W sklepach czeka szeroka gama modeli. Z jakim wydatkiem trzeba się wtedy liczyć? Gdzie można zamówić wkład do kominka w niskiej cenie?

Jeżeli chcesz zdecydować się na wykonanie kominka w swoim domu, najlepszym rozwiązaniem będzie wykonanie go na bazie wkładu kominowego. Wkład jest wyposażony w zamykane drzwiczki z szybą, dlatego pozwala on na lepsze kumulowanie ciepła, a także jest bezpieczniejszy w stosowaniu niż kominek otwarty.

Wkłady do kominka – cena

Koszty związane z zakupem wkładu kominowego nie są wysokie. Najczęściej ceny za wkład kominkowy – https://keffner.pl/pl/c/Wklady-kominkowe/5 rozpoczynają się od około 1000-1200 złotych. Tyle trzeba będzie zapłacić za prosty wkład kominowy. Z kolei wtedy, gdy ma mieć on wyższą moc, wtedy konieczne jest już przygotowanie się na wyższy wydatek. Najwięcej trzeba będzie zapłacić za wkład kominkowy narożny – w tym przypadku cena gotowego do montażu wkładu to najczęściej koło 3000 złotych.

Co wpływa na cenę wkładu kominowego?

Koszty wkładu kominowego są kształtowane przez szereg różnych czynników. Zaliczają się od nich przede wszystkim:

  • Moc kominka – podawana w kilowatach (kW) – im kominek jest mocniejszy, tym będzie on droższy. Zatem wtedy, gdy chcemy zamontować kominek, który będzie mógł wytworzyć większą moc grzewczą, w takiej sytuacji należy także przygotować się na większy wydatek.

  • Rodzaj konstrukcji kominka – tutaj ceny zależne są głównie od tego, czy kominek jest prosty, czy też narożny. Kominki o narożnej konstrukcji są droższe od tych prostych.

  • Materiały do wykonania kominka – do wykonania kominka najczęściej stosowane jest żeliwo.

  • Elementy wchodzące w skład zestawu kominkowego – ruszt, popielnik, dolot powietrza do kominka, rury spalinowe, kolanka, wkładki i inne.

  • Producent – w końcu koszty kształtowane są przez politykę cenową producenta.

Gdzie można kupić niedrogi wkład kominkowy?

Aby zapłacić za wkład kominkowy jak najmniej, warto w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni model, który będzie pasował do konkretnych potrzeb. Na tej podstawie można potem sprawdzić oferty w różnych sklepach. Warto wskazać, że niekiedy wkłady kominkowe tego samego producenta w różnych sklepach mogą różnić się pomiędzy sobą nawet o kilkaset złotych. Tani wkład kominkowy można zakupić dzisiaj także w sklepach internetowych. To tam można także bardzo łatwo porównać ze sobą ceny, aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie. Wysyłka odbywa się wtedy na palecie i prowadzona jest za pośrednictwem firmy kurierskiej. Warto też sprawdzić oferty w okolicznych firmach zajmujących się sprzedażą wkładów kominkowych. Niektóre z nich mogą zapewnić ceny podobne, a często nawet jeszcze niższe na wyposażenie tego typu.