Groźne choroby układu nerwowego – jak im zapobiegać?

Często trudne do zdiagnozowania, tłumaczone zbyt dużą liczbą obowiązków i przemęczeniem organizmu. Mowa o chorobach układu nerwowego. Nieleczone są bardzo groźne i grożą poważnymi powikłaniami. Nerwica, depresja, padaczka – to tylko niektóre z przykładów chorób układu nerwowego.

Układ nerwowy – najpopularniejsze choroby

Życie w biegu, zbyt wiele obowiązków, brak czasu na odpoczynek, zbyt mało snu, stres – to najczęstsze przyczyny chorób układu nerwowego, które często objawiają się w podobny sposób. Pacjenci, u których zdiagnozowano dolegliwości wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego skarżyli się najczęściej na:

– problemy ze snem

– spadek libido

– problemy z koncentracją

– ogólne zmęczenie

– złe samopoczucie

– brak chęci i motywacji

– dolegliwości ze strony układu pokarmowego

– zaburzenia ciśnienia

– uczucie duszności, gorąca

Często te objawy przypisywane są przemęczeniu związanemu z nadmiarem obowiązków czy życiem w biegu. Niestety w wielu przypadkach okazuje się, że są to objawy chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Do takich można zaliczyć między innymi depresję, nerwicę, migrenę, padaczkę, afazję, zaburzenia snu.

Jak zapobiegać chorobom układu nerwowego? Jak je leczyć?

Najważniejsza jest jak najwcześniejsza diagnoza. Gdy objawy utrzymują się przez dłuższy czas, to warto skonsultować się z lekarzem. Lepszemu samopoczuciu może pomóc farmakoterapia, jednak taką może zlecić jedynie specjalista. Aby zapobiegać chorobom układu nerwowego, warto dbać o siebie każdego dnia. Organizm potrzebuje odpowiedniej ilości snu i odpoczynku, by móc sprawnie funkcjonować. Właściwa dieta, bogata w witaminy i składniki mineralne oraz odpowiednia dawka aktywności fizycznej na pewno korzystnie wpłyną na kondycję organizmu i samopoczucie. Warto też sięgnąć po suplementy diety, takie jak Revitanerw, Alanerw czy Liponexin, które w okresach zwiększonego stresu i w stanach przemęczenia organizmu, dostarczą mu odpowiednich składników, wspomagających pracę układu nerwowego. Kwas alfa-liponowy zawarty w tego typu preparatach jest przeciwutleniaczem, który ochrania organizm przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Z kolei witaminy z grupy B także bardzo korzystnie wpływają na układ nerwowy.