Grille węglowe – sprawdź, które urządzenia będą hitem lata 2021!

Sezon letnich urlopów rozpoczął się na dobre, a Ty pierwsze grillowanie masz ciągle przed sobą? Zamiast z zazdrością spoglądać w stronę sąsiada, już teraz sprawdź, które grille węglowe będą hitem tegorocznych wakacji i wybierz urządzenie, które pozwoli Ci zrealizować wszystkie kulinarne fantazje. Nie wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę, by wybrać funkcjonalny i dobry jakościowo model? Podpowiadamy!

Dobry grill węglowy ma pokrywę

Decydując się na grill węglowy, koniecznie postaw na wariant z pokrywą. Takie rozwiązanie zamieni urządzenie w funkcjonalny piec na wolnym powietrzu i pozwoli Ci na jeszcze więcej. Zamykając ruszt, będziesz mógł grillować metodą pośrednią, bezpośrednią i 50/50, a na talerzach domowników i gości, poza wszystkim znaną kiełbasą pojawią się odpowiednio wypieczone pieczenie, karkówki i szaszłyki. To jednak nie wszystko – od teraz będziesz wędził ryby, przyrządzał angielskie śniadania, a nawet – desery.

Niewątpliwą zaletą grilla węglowego z pokrywą będą także specjalne otwory. Dzięki wywietrznikom będziesz mógł nie tylko regulować temperaturę pieczenia, ale także szybko wygasić ogień.

Czy kształt świadczy o jakości?

Nowoczesne grille węglowe możesz kupić w jednym z dwóch dostępnych kształtów – klasycznej kuli albo owalu. Ten drugi, nazywany także wędzarką, pozwoli Ci przyrządzać posiłki w inny, równie smaczny sposób. Czy kształt świadczy o jakości grilla? Nie, natomiast decyduje o efekcie – a ten powinien być zgodny z Twoimi preferencjami.

Wciąż się wahasz? Poznaj grille węglowe, dostępne w ofercie Soho Grill & Electrics! Wśród zgromadzonych w asortymencie sklepu wariantów znajdziesz zarówno klasyczne modele, jak i funkcjonalne wędzarki.

Wytrzymały ruszt jest gwarancją jakości grilla

Ważnym elementem każdego grilla węglowego bez wątpienia jest ruszt. Ten powinien być solidny, wytrzymały i wielofunkcyjny, to znaczy – pozwalający przyrządzać różnorodne potrawy, w tym także śniadania angielskie. Dobrze, jeśli dodatkowo będzie uchylny (wyraźnie podniesie to komfort użytkowania) i przede wszystkim – wykonany ze stali nierdzewnej (wówczas przez długi czas zachowa doskonały wygląd i pełną funkcjonalność).

Pamiętaj, że dobry grill węglowy łatwo utrzymać w czystości. Wszystko dzięki przemyślanej konstrukcji. Wyjmowany popielnik pozwoli Ci szybko usunąć nagromadzony popiół, a to zachęci Cię do jeszcze częstszego grillowania.