Golenie twarzy, a ręcznik do golenia — poznaj korzyści

Golenie twarzy nie jest najprzyjemniejszym elementem porannej toalety, co więcej lepiej tego nie robić wieczorem, bo efekt z poprzedniego dnia nie prezentuje się dobrze. Wynika to z tego, że posiadacze zarostu, czyli cała męska część populacji również musi spędzić dłuższą chwilę w łazience.

Do golenia nie wystarczy tylko dobra maszynka, pianka i płyn po goleniu. Bardzo istotnym i potrzebnym elementem jest ręcznik do golenia, który ma w tej czynność szczególne zadanie. Kiedy wybierzemy odpowiedni produkt i odpowiednio go przygotujemy, uzyskamy szereg korzyści z jego używania.

Do czego nam się przyda ręcznik?

Większość z panów odpowiedziałaby, że do wytarcia twarzy, jednak nie tylko. Nawet zatwardziali tradycjonaliści, którzy czas spędzony w łazience skracają do minimum, często zapominając o kremie po goleniu, docenią właściwości zwykłego ręcznika. Mokry i gorący ręcznik doskonale przygotuje skórę pokrytą zarostem do golenia. Po pierwsze zmiękczy skórę i zarost, dzięki czemu dużo łatwiej będzie usunąć niechciane włoski, a nawilżona skóra będzie mniej podatna na podrażnienia i powstawanie ran. Kiedy na twarz nałożymy na kilka chwil mokry i ciepły ręcznik, mięśnie na twarzy rozluźnią się, pory skóry otworzą, co znacznie ułatwi, a nawet uprzyjemni poranne golenie. Szczególną różnicę odczują mężczyźni z gęstym i grubym zarostem. Włosy po okładzie z ręcznika zostaną zmiękczone, a ich usuwanie będzie szybkie i przyjemne. Jeśli nie przygotujemy odpowiednio skóry twarzy przed goleniem, sam zabieg może być mało efektywny i bolesny.

Jaki ręcznik do golenia najlepszy?

Najlepszy będzie gruby ręcznik, miękki w dotyku, który skutecznie chłonie wodę. Nie sprawdzą się tutaj zwykłe ręczniki za kilka złotych, ponieważ taki będzie cienki i położony na twarzy będzie nieprzyjemny w dotyku i szybko straci ciepło. Takie ręczniki po kilku praniach robią się ostre i w żadnym wypadku nie powinny być używane do twarzy. Najlepsze ręczniki barberskie są wykonane z bawełny, można je prać w pralce, jednak trzeba delikatnie suszyć.

Jak używać ręcznika barberskiego

Ręcznik do golenia należy nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy. Zanim jednak to zrobimy, trzeba go zmoczyć i ogrzać do odpowiedniej temperatury. Musi być bardzo ciepły, ale nie może parzyć skóry. Standardowo ręcznik do golenia można zanurzyć w gorącej wodzie, a następnie go dokładnie wykręcić, podgrzać mokry ręcznik w mikrofalówce lub podgrzać w podgrzewaczu do ręczników. Podgrzewacz do ręczników ma również funkcję sterylizacji, jednak jest dość drogi — kosztuje kilkaset złotych i jest raczej używamy w salonach barberskich. Tak podgrzany ręczniki nakłada się na twarz i szyję i trzyma się go dwie minuty. Po zdjęciu ręcznika do golenia natychmiast należy przystąpić do usuwania zarostu.

Po każdym goleniu ręcznik należy starannie osuszyć a najlepiej wyprać. Niestety resztki włosów i martwego naskórka znajdujące się na ręczniku oraz serum są doskonałą pożywką dla bakterii. Ręcznika do ogrzewania twarzy przed goleniem nie powinno się używać do wycierania po goleniu. Jest to dość istotne, ponieważ ręcznik rozgrzewający ma już na sobie pewne zabrudzenia, mimo że oczyściliśmy skórę przed jego nałożeniem. Skóra po goleniu jest pozbawiona częściowej ochrony i podrażniona, a czasem są na niej mikrourazy, Z tego powodu lepiej jest użyć papierowego ręcznika, co zapobiegnie nadkażeniom skóry twarzy. Łagodnie i z sercem traktowana skóra odwdzięczy się gładkością, miękkością i będzie dobrze reagować na kolejne zabiegi pielęgnacyjne. Ręczników do golenia w celu rozgrzania lepiej nie używać u osób, które mają na warzy popękane naczynka tzw. pajączki.