Gdzie szukać samochodów używanych? Auta używane – Warszawa

Dzisiaj opowiemy Wam, gdzie warto szukać samochodów używanych oraz opowiemy Wam o zaletach tego rozwiązania. Odpowiemy Wam na pytanie – czy warto kupić samochód używany i na co uważać podczas jego wybierania. Zapraszamy do lektury!

Czy warto kupić samochód używany?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Co prawda wszystko zależy od możliwości finansowych, ale z całą pewnością samochód używany to bardzo dobre rozwiązanie. Jest znacznie tańszy od nowego, co nie oznacza, że musi być gorszy lub awaryjny. Decydując się jednak na taki zakup, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Z całą pewnością zakup używanego samochodu od dealerów jest najmniej ryzykowny. Samochody te przechodzą gruntowne testy techniczne. Możemy być pewni niemal, że kupujemy sprawny samochód. Dodatkowo na takie samochody bardzo często jest udzielana gwarancja producencka. Większe ryzyko jest, gdy decydujemy się na zakup z komisu lub osób fizycznych. Pojazd może być kupiony z niesprawdzonych źródeł lub być niewiadomego pochodzenia. Może się zdarzyć tak, że osoba sprzedająca samochód utai przed nami pewne wady czy usterki. Bywa tak, że pewne mankamenty wychodzą dopiero po pewnym czasie użytkowania. Ważna jest również jazda testowa, która może pokazać jego ewentualne wady.

Podczas oglądania samochodu, koniecznie zwróćcie uwagę na:

  • stan techniczny samochodu;
  • nadwozie
  • bezwypadkowość;
  • historia serwisowa;
  • stan wnętrza samochodu;
  • stan karoserii.

Nie można również zapomnieć o sprawdzeniu dokumentów, m.in. karty pojazdu, ubezpieczenia, numeru VIN czy datę badania technicznego.

Tutaj chcemy tylko wspomnieć, że kupując samochód używany również możecie korzystać z różnych form wsparcia finansowego – kredytu lub leasingu (klasycznego lub konsumenckiego).

Gdzie kupić używany samochód?

Jeżeli jesteście w trakcie poszukiwania nowego samochodu, to poniżej przedstawiamy miejsca, gdzie możecie go kupić:

Auta używane (Warszawa):

  • komisy samochodowe – są to miejsca prowadzone przez tzw. handlarzy, którzy zajmują się np. sprowadzaniem samochodów z innych krajów do Polski i ich sprzedażą;
  • salony samochodowe – w salonach samochodowych możecie kupić nie tylko nowe, ale także używane samochody – zazwyczaj są to modele kilkuletnie;
  • osoby prywatne – osoby fizyczne, czyli większość z nas – użytkowników, którzy potrzebują samochodu do codziennego życia, a w pewnym momencie przychodzi czas na zmianę samochodu.