Drewniany stolik kawowy – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Stonowane barwy ziemi, zielona roślinność i materiały, takie jak kamień czy drewno, to elementy, których nie może zabraknąć w mieszkaniu miłośnika klimatycznych i spokojnych wnętrz inspirowanych naturą. Drewniany stolik kawowy, który stanowi centralną część każdego salonu to jeden z ważniejszych elementów wyposażenia w tym klimacie. Sprawdź, z jakimi stylami urządzania wnętrz, mebel ten prezentuje się najlepiej.

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy do salonu?

Wybierając wyposażenie do swojego mieszkania, należy zwrócić uwagę na sposób wykonania mebli, rodzaj wykorzystanych podczas produkcji materiałów oraz oryginalny i dostosowany do preferencji domowników design. Stoliki kawowe, które znajdują w salonach, powinny pełnić funkcję dekoracyjną oraz posiadać wyjątkowo funkcjonalne zastosowanie. Dobrze, jeśli charakteryzują się one wysoką jakością wykonania. Gwarantuje ona trwałość mebla, a także jego piękny i oryginalny wygląd na wiele długich lat. Szeroką ofertę stolików kawowych można znaleźć w sklepie Sinesti, gdzie producenci bazują na naturalnych i sprawdzonych materiałach, a wyposażenie jest wykańczane za pomocą tradycyjnych metod świadczących o odpowiednim, solidnym zabezpieczeniu.

Stolik kawowy z drewna – do jakiego wnętrza?

Drewno jest na tyle uniwersalnym tworzywem, że świetnie sprawdza się w różnego rodzaju wnętrzach. Naturalne stoliki kawowe idealnie pasują się zarówno do przestrzeni eleganckich, jak i tych, które charakteryzują się artystycznym nieładem. Istnieje jednak kilka stylów urządzania pomieszczeń, w których meble te prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie.

Mieszkanie w stylu skandynawskim

Główną cechą stylu skandynawskiego jest wzorowanie się naturą. Górują tutaj jednak prostota i minimalizm. Ważne, aby w pomieszczeniach było jasno i przestronnie. Niekiedy do wnętrz skandynawskich wprowadza się kolory pastelowe, które urozmaicają aranżację. Podstawą są naturalne materiały, dlatego w przestrzeniach tych nie może zabraknąć drewnianego stolika kawowego. Warto zestawić go z jasną sofą, co w połączeniu pozwala uzyskać wygodny i przytulny kąt do odpoczynku.

Mieszkanie w stylu japandi

Coraz bardziej popularny styl japandi to ukłon w kierunku minimalizmu i miłości do funkcjonalności. Charakteryzują go:

  • proste formy geometryczne,
  • stonowane barwy,
  • duże przestrzenie,
  • naturalne materiały,
  • ceramiczne i gliniane dodatki.

Salon urządzony w stylu japandi to zwieńczenie harmonii, ładu i spokoju, które umożliwiają możliwie największy relaks. Do odpoczynku niezbędna będzie kanapa na przykład w szarym lub beżowym odcieniu oraz drewniany stolik kawowy w kształcie okręgu lub trójkąta.

Mieszkanie w stylu industrialnym

Zawsze modny i ponadczasowy styl industrialny to idealny sposób aranżacji wnętrz dla osób ceniących sobie niebanalne rozwiązania i ciekawe pomysły. Początkowo przypominał on surowe i mało gustowne przestrzenie, jednak wraz z wprowadzaniem do nich odpowiednich mebli i dodatków, miejsca te stawały się wyjątkowo przytulne i stylowe. W pomieszczeniach industrialnych królują naturalne materiały takie, jak:

  • kamień,
  • cegła,
  • drewno.

Cechą charakterystyczną mebli wykorzystywanych w tego rodzaju pomieszczeniach są umieszczane na nich dodatkowe elementy, które w połączeniu z surowcami stanowią bardzo ciekawe i oryginalne wizualizacje. Stoliki kawowe w stylu industrialnym charakteryzują się wykorzystaniem nie tylko ciemnego lub jasnego drewna, ale również wyjątkowo stylowym designem. Dzięki temu drewno prezentuje się jeszcze wystawniej, a salon zyskuje dodatkowego uroku.