Do jakich wnętrz pasują regały industrialne?

Regały industrialne są obecnie bardzo modnym elementem wyposażenia wnętrz. To meble efektowne wizualnie, a przy tym bardzo funkcjonalne. Doskonale sprawdzają w różnego rodzaju pomieszczeniach. Zatem gdzie warto je wykorzystać? W jakich aranżacjach sprawdzają się najlepiej?

Uniwersalne regały industrialne – jak wyglądają?

Regały są meblami bardzo uniwersalnymi, które świetnie sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. To świetne miejsce do przechowywania książek czy dekoracji. Obecnie rośnie popularność mebli utrzymanych w stylistyce industrialnej. Wywodzi się on z USA. Powstał w okresie recesji, gdy wiele amerykańskich fabryk adaptowano na wnętrza mieszkalne. Typowe dla tego typu mieszkań są duże przestrzenie otwarte oraz wykorzystanie materiałów takich jak metal, beton czy naturalne drewno. Do tego dochodzą lampy typu reflektory i widoczne elementy instalacji.

Dostępne np. w S&W Design regały industrialne są bardzo proste, wręcz minimalistyczne. Wykonywane są z wysokiej jakości metalu oraz naturalnego drewna. Są funkcjonalne, a przy tym wyróżniają się ciekawym wyglądem.

W jakich wnętrzach najlepiej sprawdzają się regały industrialne?

Za sprawą swojej oszczędnej formy regały industrialne pasują do wielu różnych aranżacji. Z powodzeniem łączyć je można z meblami utrzymanymi w stylistyce skandynawskiej. Dodają one wnętrzom charakteru. Sprawdzają się także w pomieszczeniach nowoczesnych, minimalistycznych. Są bowiem wbrew pozorom dość proste.

Zazwyczaj regały industrialne wykorzystywane są w salonach. Wyeksponować na nich można książki, zdjęcia, pamiątki czy dekoracje różnego rodzaju. Jednak taki mebel dobrze sprawdzi się także w sypialni lub kuchni. Na otwartych półkach ustawić można zastawę kuchenną i akcesoria służące do gotowania.

Jaki regał industrialny wybrać do swojego domu lub mieszkania?

Regały industrialne są z założenia dość minimalistyczne. Dlatego sprawiają wrażenie bardzo lekkich. Najpopularniejsze są te wykonane z metalu oraz naturalnego drewna. Posłużyć mogą jako miejsce do przechowywania książek i innego rodzaju przedmiotów. Do wyboru są modele o różnej wielkości. Każdy więc znajdzie propozycję odpowiednią dla siebie.

Mimo wszystko warto pamiętać, aby regału nie przytłaczać ilością bibelotów. Są to meble efektowne, ale uginając się pod dużą liczbą książek, mogą stać się zupełnie niewidoczne. Industrialny regał warto zatem w odpowiedni sposób wystylizować.