Dlaczego warto zdecydować się na materace wysokoelastyczne lub termoelastyczne?

Łóżko to najistotniejsze wyposażenie sypialni, odpowiada bowiem za nasz nocny odpoczynek. Komfort i wygoda snu zależy w głównej mierze od materaca, powinien on być maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb.

Łóżko to najistotniejsze wyposażenie sypialni, odpowiada bowiem za nasz nocny odpoczynek. Komfort i wygoda snu zależy w głównej mierze od materaca, powinien on być maksymalnie dopasowany do naszych potrzeb. Materace piankowe znacznie zwiększają jakość snu, stanowiąc doskonałą podporę dla kręgosłupa. Zanim zdecydujemy się na zakup, powinniśmy zapoznać się z podstawowymi rodzajami materacy.

Materac wysokoelastyczny

Materace piankowe wypełnione są specjalistyczną pianką, dzielą się natomiast na materace wysokoelastyczne oraz termoelastyczne. Pierwszy model posiada w swoim wnętrzu piankę HR, która odpowiada za zwiększoną sprężystość i elastyczność. Wewnętrzna struktura charakteryzuje się nieregularną i otwartą budową, dzięki czemu zapewniona jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. Cecha ta jest istotna w przypadku osób zmagających się z alergiami, materac tego typu jest wówczas rozwiązaniem antyalergicznym oraz higienicznym. Brak możliwości rozwoju bakterii, grzybów czy roztoczy sprawia, iż sen jest bezpieczny i zdrowy.

Materace wysokoelastyczne stanowią idealne podparcie dla całego ciała. Nasz organizm oraz mięśnie podczas snu regenerują się, dlatego tak ważne jest dobranie właściwego materaca. Wypełnienie pianką wysokoelastyczną sprawdzi się w przypadku par, ponieważ zmiana pozycji partnera nie jest w ogóle odczuwalna przez drugą osobę.

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne zbudowane są ze specjalnego rodzaju pianki, która maksymalnie dopasowuje się do kształtu naszego ciała. Powierzchnia materaca reaguje na temperaturę ciała, dzięki czemu pianka dostosowuje się do przyjętej pozycji osoby śpiącej. Materace tego typu dedykowane są wszystkim tym, którym zależy na zwiększeniu jakości swojego snu. Sprawdzą się w przypadku osób zmagających się z bólem kręgosłupa bądź cierpiących na schorzenia z nim związane.

Materace piankowe cechują się właściwościami zdrowotnymi, ponieważ niwelują napięcie mięśni, a każda partia ciała zapewnione ma właściwe podparcie. Termoelastyczna pianka poprawia ukrwienie i wpływa na proces regeneracji. Jeżeli zależy nam na materacu wysokiej jakości, który będzie gwarancją spokojnego wypoczynku nocnego, piankowe modele to idealny wybór.

Bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej twardości materaca do osoby go użytkującej. Twardość powierzchni bezpośrednio związana jest z wagą, dlatego powinniśmy zapoznać się z dostępnymi modelami, dopasowanymi do naszej sylwetki. Złe dobranie twardości wpływać może negatywnie na wygodę oraz komfort snu.