Dlaczego warto zainwestować w dębowy stół?

Niewiele elementów wyposażenia wnętrza przywodzi na myśl tyle wspomnień, co stół dębowy. Mebel, który gościł w niejednej babcinej kuchni, dzisiaj najczęściej pojawia się w jadalni. Jego nowoczesna wersja jest bardziej uniwersalna. Dlaczego solidny stół nadal cieszy się tak dużą popularnością?

Integracja przy posiłkach

Prawie każdy z nas pamięta dębowy stół z dzieciństwa. Drewniany mebel najczęściej kojarzy się z babciną kuchnią. To przy nim odbywały się rodzinne śniadania, obiady i kolacje. Stół integrował na czas świąt i przy wielu innych okazjach. Nakryty białym obrusem stał się synonimem rodzinnej gościnności. Nowoczesne stoły nie zmieniły swojej pierwotnej funkcji. Obszerny blat nadal jest centrum biesiady. Dzięki dodatkowym wstawkom jego powierzchnię można w prosty sposób powiększyć. Po to, by przygotować miejsce dla rodziny i znajomych. na co dzień jednak warto korzystać ze stołu w mniejszym rozmiarze.

Uniwersalny element wnętrza

Zastanawiasz się, jak urządzać wnętrza, żeby poszczególne elementy do siebie pasowały? Naturalne lite drewno dębowe pasuje do wszystkich aranżacji. Sprawdza się w pomieszczeniu tradycyjnym, kolonialnym, w stylu prowansalskim i angielskim. Doskonale wpisze się także w nowoczesne trendy. Pasują mu wysokie stropy, skandynawski design, industrialne dekoracje, dodatki ze szkła i metalu. Stół dębowy nie musi królować tylko w salonie i jadalni, pasuje także do pracowni. Szeroki, na solidnych, metalowych nogach jest w stanie pomieścić skomplikowane projekty, lub rękodzieło. W takiej wersji pełni funkcję szerszego biurka, przy którym można wygodnie pracować.

Dębowy stół – mebel z duszą i historią

Jeśli lubisz inwestować w rozwiązania na lata, stół dębowy stanowi oczywisty wybór. Drewno ociepla wnętrze i nadaje mu przytulnego charakteru. Ten zdrowy, ekologiczny surowiec, solidnie obrobiony i zabezpieczony naturalnymi substancjami przetrwa wiele lat. Kolejne dekady nie tylko mu nie szkodzą, ale wręcz sprzyjają. Drewno z czasem lekko matowieje, przybierając szlachetniejszy wygląd. Takiego efektu nie da się osiągnąć kupując meble ze sklejki, lub innych tworzyw. Chcesz sprawić przyjemność swoim dzieciom? Przekaż im drewniany stół. Solidny i trwały posłuży następnym pokoleniom.

Unikatowy wzór usłojenia

Szukasz mebla, który będzie inny od pozostałych? Taki właśnie jest dębowy stół. Każda deska ma indywidualny wzór usłojenia. Piękną dekorację stołu stanowią przejścia kolorystyczne. Inną, ciemniejszą barwę ma drewno blisko swojego pnia, jego wewnętrzne części są jaśniejsze. Walory estetyczne sprawiają, ze nowoczesne stoły drewniane rzadko nakrywamy obrusem. Chętnie eksponujemy ich naturalną urodę, dlatego mebel zwykle stawiany jest w centralnej części pomieszczenia. Świetnie wygląda w zestawieniu z innymi drewnianymi meblami, np. komodą lub regałami.

Jak dbać o drewniany stół, aby pięknie się prezentował? Unikaj uszkodzeń mechanicznych przy rozkładaniu i składaniu stołu. Wszystkie plamy wycieraj jak najszybciej, ponieważ mogą odbarwić drewno.