Dlaczego warto wybudować dom modułowy?

dlaczego-warto-wybudowac-dom-modulowy

Coraz więcej osób decyduje się zamieszkać w całorocznych domach modułowych, które zachwycają estetyką oraz tempem realizacji budowy. Te funkcjonalne i minimalistyczne obiekty mają wiele zalet zarówno z finansowego, jak i praktycznego punktu widzenia. Przeczytaj poniższy tekst, aby poznać trzy najważniejsze powody, dla których warto zainwestować w dom modułowy.

Szybki montaż domu modułowego

Budowa domu modułowego trwa maksymalnie 3 miesiące. Dokładny czas montażu elementów konstrukcyjnych na wcześniej przygotowanych fundamentach zależy od powierzchni obiektu i stopnia skomplikowania projektu. Firma deweloperska Lokaty Budowlane zapewnia wykończenie domów modułowych pod klucz. Jedna ekipa odpowiada za wzniesienie stanu surowego oraz wykończenie wnętrz zgodnie z potrzebami klientów. W przyszłości dom prefabrykowany może zostać rozbudowany lub zmodyfikowany. Krótki czas realizacji projektu i możliwość łatwego demontażu nie wpływa niekorzystnie na trwałość obiektu. Przy zastosowaniu nowoczesnych technologii i wysokogatunkowych materiałów budynki wykazują dużą odporność na uszkodzenia i nadają się do użytku nawet przez 300 lat. Co więcej, domy modułowe nie różnią się komfortem i bezpieczeństwem użytkowania od tradycyjnego budownictwa.

Budowa domu modułowego jest przyjazna środowisku

Dom modułowy to trafny wybór dla osób, które prowadzą ekologiczny styl życia. Konstrukcja jego ścian, stropu i dachu skutecznie izoluje wnętrze od warunków zewnętrznych i ogranicza straty ciepła. Ponadto okna i drzwi zostają zamontowane w fabryce, zatem są w pełni szczelne i pozbawione mostków termicznych. Domy modułowe mogą też zostać wyposażone w panele fotowoltaiczne, pompy ciepła czy inne odnawialne źródła energii. Dzięki temu koszty użytkowania obiektu są niższe niż utrzymanie domu murowanego, więc inwestycja zwraca się szybciej, a dodatkowo negatywny wpływ na środowisko naturalne zostaje ograniczony.

Przeprowadzki wraz z domem modułowym

Domy modułowe można demontować i montować ponownie w tym samym lub innym miejscu. Z tego względu na ich zakup decydują się podróżnicy czy osoby, które w związku z obowiązkami zawodowymi muszą zmienić miejsce zamieszkania. Zazwyczaj przeniesienie samowystarczalnego domu z prefabrykatów jest tańsze niż zakup lub budowa nowego lokum. Nie wymaga to także dopełniania dużej liczby formalności oraz pozwala zachować budynek, do którego właściciele mają sentyment i nie chcą od nowa urządzać własnych czterech kątów.