Dlaczego warto wybrać plisy okienne bezinwazyjne?

Dlaczego warto wybrać plisy okienne bezinwazyjne

Sposobem na skuteczną ochronę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem pomieszczeń oraz spojrzeniami niepożądanych osób z zewnątrz jest montaż osłon okiennych. Świetnie sprawdzają się żaluzje plisowane ze względu na swoją funkcjonalność i wysokie walory estetyczne. Będzie to idealne rozwiązanie dla każdego, kto chce precyzyjnie operować ilością światła wpadającego do pomieszczenia. Co więcej, plisy okienne mogą zostać zamontowane w sposób bezinwazyjny. Dosłownie każdy poradzi sobie z ich montażem, nie trzeba stosować żadnych specjalnych narzędzi. Plisy żaluzjowe pasują do wszystkich wnętrz, niezależnie od tego, w jakim stylu zostały urządzone.

Co przemawia za tym, aby wybrać nowoczesne plisy bezinwazyjne?

Wybór rolety okiennej to jedno, ale niezwykle ważne jest to, aby została ona prawidłowo zainstalowana. Wpływa to na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania oraz wydłuża okres jej żywotności. Jeśli ma właściwie funkcjonować przez długi czas, to trzeba dopilnować tej kwestii. Obecnie ogromną popularnością cieszą się plisy okienne, co wynika z ich łatwego i szybkiego montażu oraz wysokich walorów estetycznych. Stanowią one praktyczną dekorację, która zdobi wnętrza. Nie ma problemu z dopasowaniem plis do stylistyki pomieszczenia i kształtu okna. Po żaluzje plisowane sięga się nawet w przypadku okien dachowych, mają one szerokie zastosowanie. W zależności od wybranego modelu, będą różnić się sposobem montażu. W sprzedaży znajdują się nawet plisy montowane w sposób bezinwazyjny, dzięki czemu nie trzeba ingerować w okno ani w ścianę. Plisy bezinwazyjne będą idealnym rozwiązaniem w przypadku osób, które wynajmują mieszkanie. Trzeba pamiętać o tym, że niektórzy właściciele budynków nie pozwalają nawet na wbicie gwoździa w ścianę, wszystko trzeba z nimi omawiać i mieć zgodę na wprowadzenie najmniejszych modyfikacji (dotyczy to także montażu rolet okiennych). Jeśli ktoś lubi zmieniać często wystrój wnętrza, to plisy bezinwazyjne będą dla niego świetną opcją. Pozwalają na szybkie odmienienie aranżacji i to bez ponoszenia wysokich kosztów.

W jaki sposób montuje się plisy bezinwazyjne?

W przypadku plis żaluzjowych można liczyć na bezproblemowy, szybki montaż i to we własnym zakresie. Modele bezinwazyjne montuje się bez naruszania integralności okna, co ma ogromne znaczenie. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne elementy wraz z dokładną instrukcją obsługi, dzięki czemu będzie można samodzielnie zająć się instalacją. W pierwszej kolejności należy nasunąć uchwyty znajdujące się w polu okna (zarówno na dole, jak i w górnej części). Mocowanie plisy bezinwazyjnej składa się z trzech zacisków. Istotne jest to, aby postępować zgodnie z instrukcją, czyli nasunąć zaczep kątowy na zacisk przedni. Z kolei zacisk tylny musi znaleźć się na górnej części zacisku przedniego. O prawidłowym montażu poinformuje specyficzny dźwięk kliknięcia. Mając już przygotowane mocowania, można przejść do zamontowania rolety na ramie okna. Trzeba zahaczyć zaczepy plisy, po czym wyrównać pozycję mocowań i zaciągnąć je do skrzydła okiennego.