Dlaczego oferowane metody płatności są tak ważne w e-commerce?

Użytkownicy platform sprzedażowych zwracają uwagę na jakość sprzedawanych produktów, wygodne formy dostawy i funkcjonalne metody finalizacji transakcji. Operatorzy starają się więc wprowadzać rozwiązania, odpowiadające zapotrzebowaniu konsumentów i e-handlowców. Warto wiedzieć, dlaczego nowoczesne moduły mają duże znaczenie w sektorze e-commerce.

Porzucone koszyki

Funkcjonalne i proste w obsłudze systemy wpływają na szybkość realizowanych operacji w ramach platformy sprzedażowej. Skomplikowany i długotrwały proces zakupowy zniechęca użytkowników do skorzystania z konkretnej usługi. W sektorze e-commerce warto więc wykorzystać systemy generujące automatycznie dane do przelewu. Sklep internetowy powinien mieć również moduły, obsługujące transakcje mobilne. Proste w obsłudze systemy stanowią duże udogodnienie dla e-handlowców. W procesie integracyjnym wymagany jest jedynie kwestionariusz SAQ. Metody płatności, umożliwiające szybką realizację transakcji, Są istotne dla właścicieli sklepów, których klienci dokonują impulsywnych zakupów.

Konwersja

Płatności mobilne stanowią wygodne rozwiązanie wykorzystywane przez 449 milionów użytkowników. Systemy wpływają na konwersję, pozwalając zwiększyć współczynnik akcji dokonywanych przez danego klienta. Płatności zwiększają również zainteresowanie użytkowników ofertą platformy sprzedażowej. Urządzenia mobilne są bowiem chętnie wykorzystywane przez osoby, pragnące zrealizować zakupy w sieci. BLIK umożliwia natomiast sprzedaż produktu na etapie promocyjnym. Użytkownikom udostępniana jest opcja zakupu towaru po kliknięciu w banner reklamowy.

Zaufanie klientów

Bezpieczne metody finalizacji transakcji stanowią efektywne rozwiązanie, pozwalające zbudować trwałe relacje z konsumentami. Dostawcy systemów płatności oferują bowiem e-handlowcom skuteczne formy ochrony przesyłanych środków finansowych. Bezpieczne transakcje zwiększają szansę na to, że klient po zakupieniu danego towaru, zdecyduje się na ponowne skorzystanie z oferowanych usług.

Nowoczesne metody płatności pozwalają zrealizować cele biznesowe i zdobyć przewagę nad innymi firmami, działającymi w sektorze e-commerce. Warto więc skorzystać z oferty dostępnej na stronie https://www.dotpay.pl/, by móc odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, odwiedzających platformę sprzedażową.