Depilacja kremem, czyli jak wybrać najlepszy krem do depilacji

Depilacja, czyli usuwanie owłosienia, to zabieg stosowany przez cały rok, zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Dostępne są różne metody depilacji. Najprostszym jest golenie maszynką. Depilacja kremem ma jednak o wiele lepsze efekty. Jak wygląda depilacja kremem? Jaki krem do depilacji wybrać?

Krem do depilacji – jak używać?

Lato jest okresem, w którym najczęściej sięga się po preparaty do depilacji. Krem do depilacji pozwala stosunkowo szybko, łatwo i niedrogo pozbyć się zbędnego owłosienia z różnych części ciała. Jego głównym zadaniem jest przygotowanie włosków do usunięcia. Składniki zawarte w tego typu kosmetykach mają za zadanie zmiękczyć włosy, poprzez rozpuszczenie keratyny będącej ich głównym budulcem. Krem do depilacji nakłada się na wybrane miejsca. Nie należy go wcierać, lecz delikatnie nałożyć i przykryć powierzchnię, którą chce się wydepilować. Produkt powinien być na skórze nie dłużej, niż zaleca producent kosmetyku. Po upłynięciu określonego czasu, należy specjalną szpatułką ściągnąć kosmetyk (krem ściągany jest razem z owłosieniem). Szpatułką wykonuje się takie same ruchy, jak maszynką do golenia. Nie ma znaczenia kierunek ściągania kremu – czy robi się to z włosem czy pod włos. Krem do depilacji pozwala jednak cieszyć się gładką skórą o wiele dłużej niż w przypadku golenia maszynką.

Jak wybrać krem do depilacji?

Kosmetyki do depilacji to produkty, które muszą mieć silne działanie. Dlatego też krem do depilacji może podrażniać delikatną i wrażliwą skórę. Na szczęście dostępne są kremy przeznaczone właśnie do tego typu skóry. Kosmetyk należy wybierać przede wszystkim ze względu na przeznaczenie. Dostępne są kremy do depilacji:

– bikini

– nóg

– rąk

– pach

– twarzy

Niektóre z produktów mogą być stosowane do depilacji kilku części ciała. Inne z kolei dedykowane są określonej strefie. Należy ściśle stosować się do zaleceń producenta, zarówno w przypadku czasu trzymania kremu na skórze, jak i miejsc, do których używa się kosmetyku, aby nie narazić skóry na podrażnienia. Krem do depilacji może w swoim składzie dodatkowo zawierać substancje łagodzące podrażnienia, takie jak panthenol, alantoinę, oliwę z oliwek czy ekstrakt z rumianku. Dzięki temu skóra ma dodatkową ochronę i nie jest tak bardzo narażona na podrażnienia.