Czym się kierować podczas wybierania hotelu na ferie zimowe?

czym-sie-kierowac-podczas-wybierania-hotelu-na-ferie-zimowe

Ferie zimowe to świetna okazja na spędzenie czasu w rodzinnym gronie. Chociaż w tym okresie dużą popularnością cieszą się góry, warto rozważyć również wyjazd nad morze. Moc atrakcji może zaoferować turystom zwłaszcza Trójmiasto – wybór miejsc spacerowych oraz punktów kulturalno-rekreacyjnych jest tak szeroki, że na nudę z nie będą tutaj narzekać ani dorośli, ani dzieci. Jak jednak wybrać hotel, by wycieczka była maksymalnie udana?

Atrakcyjna lokalizacja

Pierwszym krokiem podczas wybierania noclegu na wakacje zimowe w Trójmieście powinno być wytypowanie obiektów, które znajdują się w korzystnej lokalizacji: blisko centrum i zarazem nieopodal morza. Latem dla wielu osób najważniejsza jest plaża dostępna na wyciągnięcie ręki, lecz zimą warto zadbać też o łatwy dostęp do pozostałych atrakcji. Z tego powodu jednym z najchętniej wybieranych kierunków jest Gdańsk.

Jeśli odległość od hotelu do zabytkowych części miasta będzie duża, należy liczyć się z koniecznością korzystania z samochodu lub komunikacji miejskiej. O wiele lepszym rozwiązaniem są spacery – nie trzeba szukać i opłacać miejsc parkingowych, ponadto podczas pieszych wędrówek łatwiej dostrzec detale architektoniczne i zachwycić się lokalnymi zabytkami. Z noclegów w centrum Gdańska, stanowiącego serce Trójmiasta, będą zadowolone zwłaszcza rodziny, które lubią aktywnie spędzać czas. W okolicy Starego Miasta znajdują się nie tylko liczne trasy spacerowe, ale także obiekty o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. Wizyty w Muzeum Bursztynu, Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskim Centrum Solidarności pozwolą w wartościowy sposób zorganizować każdy dzień, nawet jeśli pogoda nie dopisze.

Udogodnienia dla dzieci

Kolejną istotną kwestię stanowią udogodnienia dla dzieci – podczas planowania wyjazdu warto wybrać hotel przyjazny rodzinie. Pokoje powinny być przestronne, dzięki czemu wszyscy członkowie rodziny będą mogli w nich komfortowo odpocząć i zregenerować siły przed następnym dniem pełnym wrażeń. Nastolatkom poczucie prywatności zapewnią duże pokoje typu studio, w których można czuć się jak w domu.

Pracownik gdańskiego Hotelu Amber podkreśla dodatkowo, jak ważne jest zwrócenie uwagi na posiłki serwowane w hotelowej restauracji: Podczas pobytu w hotelu dużym ułatwieniem dla rodziców jest specjalne menu dla dzieci. Oferta dań dla najmłodszych pozwala uniknąć sytuacji, w której dorośli chętnie próbują miejscowych specjałów, natomiast dzieci muszą stołować się poza hotelem. Najmłodsi są fanami prostych, mało doprawionych smaków, w związku z czym w menu dla dzieci zazwyczaj znajdują się mniejsze porcje domowych, zdrowych wersji frytek, kotletów, zup i deserów. Dzieci zwykle niechętnie próbują nowych posiłków, dlatego dedykowane im menu z pewnością będzie dużą ulgą, również dla rodziców.

Warto więc starannie wybrać hotel na ferie i odpowiednio wcześnie zarezerwować noclegi. Hotel w dobrej lokalizacji i z pakietem udogodnień dla dzieci to świetna baza wypadowa, dzięki której wyjazd zostanie w pełni wykorzystany i upłynie w spokojnej, rodzinnej atmosferze.