Czy wykończenie pod klucz w Warszawie to dobry wybór?

Dzisiaj większość deweloperów oferuje swoim klientom możliwość zakupu mieszkania wykończonego pod klucz. Czy taki standard to dobry wybór?

Większość nowych mieszkań w Polsce oferowana jest w tak zwanym stanie deweloperskim. Stan ten oznacza, że nieruchomość musi być poddana dodatkowym pracom wykończeniowym zanim się do niej wprowadzimy. Prace te można prowadzić we własnym zakresie lub zlecić innej ekipie. Nie musimy jednak samemu kłaść podłóg i wykładać płytkami łazienki lub szukać zaufanej ekipy, która wykona za nas określone prace. Alternatywny wybór to wykończenie pod klucz w Warszawie, czyli usługa oferowana przez warszawskich deweloperów, która polega na sprzedaży mieszkania już wykończonego.

W ramach usługi pod klucz prowadzone są poniższe prace:

  • malowanie ścian
  • kładzenie podłóg – panele podłogowe, płytki ceramiczne
  • montaż drzwi wewnętrznych
  • wykończenie łazienki – kładzenie płytek, montaż armatury łazienkowej

Dodatkowo, wybrane pakiety wykończeniowe mogą włączać również innego rodzaju usługi, na przykład zabudowę kuchni, wykonanie oświetlenia.

Zalety wykończenia mieszkania pod klucz:

  • wygoda – nie trzeba zajmować się niczym we własnym zakresie
  • oszczędność czasu – gotowe do przeprowadzki mieszkanie można odebrać w krótkim czasie
  • oszczędność pieniędzy – koszty znamy z góry, dlatego nie ma nieprzewidzianych wydatków
  • gwarancja – na prace wykończeniowe otrzymujemy gwarancję od deweloper

Wybierz swój pakiet wykończeniowy pod klucz

Najczęściej wykończenie pod klucz w Warszawie polega na wyborze odpowiedniego pakietu pod klucz z katalogu udostępnionego nam przez dewelopera. Ceny wykończenia pod klucz w podstawowych pakietach rozpoczynają się od około 490 złotych za metr kwadratowy. Pakiety najbogatsze to koszt nawet powyżej 1000 złotych za jeden metr kwadratowy nieruchomości. Niektórzy deweloperzy posiadają także w ofercie pakiety typu Free Style, które pozwalają na nieograniczony wybór materiałów w ramach umowy. Z ofertą wykończenia mieszkań pod klucz w Warszawie można się zapoznać na https://ronson.pl/wykonczenia/.