Czy warto zainwestować w domek ogrodowy dla dzieci?

Dzieci uwielbiają, gdy urządza się im atrakcje na świeżym powietrzu. Dlatego też warto w naszym ogródku zapewnić im jak najwięcej rozrywek. Świetnym rozwiązaniem są domki drewniane, specjalnie przygotowane z myślą o najmłodszych użytkownikach.

Bezpieczne domki drewniane

Domek dla dzieci usytuowany w naszym ogrodzie powinien być dla naszej pociechy w pełni bezpieczny. Dziecko powinno oczywiście miło spędzać w nim czas, ale na pierwszym miejscu stawiajmy zawsze względy bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie produktu, który posiada certyfikaty bezpieczeństwa. Jeśli domki drewniane pochodzące od konkretnego producenta pomalowane są na fantazyjne kolory, zwróćmy uwagę, jakich farb do tego użyto. Powinny to być farby, które nie zawierają w sobie substancji uczulających. Zastanówmy się także poważnie nad miejscem, w którym usytuujemy domek dla naszego dziecka. W miarę możliwości postawmy go w miejscu, które będzie dobrze widoczne na przykład z okna w kuchni czy w salonie. Wtedy też będziemy mogli zawsze kontrolować, co robią nasze pociechy i czy żadnemu z nich nie dzieje się krzywda. Domek drewniany dla malucha powinniśmy umieścić również z dala od wyjścia z naszej posesji. Istnieje wtedy mniejsze ryzyko, że dziecko podczas zabawy wybiegnie  na sąsiadującą z naszą działką ulicę. Domku nie powinniśmy również sytuować obok takich elementów naszego ogrodu, jak oczko wodne. Podczas świetnej zabawy dzieci mogłyby bowiem niechcąco do niego wpaść. Jeśli posiadamy małe dzieci, to z budową oczka wodnego warto poczekać, aż nieco podrosną i zdadzą sobie sprawę z ewentualnych  niebezpieczeństw, jakie mogą im grozić.

Domki drewniane czy plastikowe?

Zarówno domki drewniane, jak i te wykonane z plastiku, mają swoje wady i zalety. Decydując się na zakup domku dla naszego malucha z pewnością staniemy przed tym dylematem. Pamiętajmy przy tym, że plastik jest materiałem, który bardzo szybko się nagrzewa. Takiego problemu nie mamy z drewnem. Jednocześnie domek wykonany z plastiku łatwiej będzie przenieść w inne miejsce, ze względu na jego niewielką wagę. Jeśli zależy nam na spójnej aranżacji ogrodu, to z pewnością drewniany domek będzie lepiej wpasowywał się w stonowany wystrój naszej posesji.