Czy warto wyposażyć swoją kuchnię w kosz cargo? Rozwiewamy wątpliwości

Na co dzień chętnie wybieramy sprytne rozwiązania, aby ułatwić sobie życie. Obecnie dysponujemy szeroką gamą urządzeń i sposobów na to, żeby przyrządzanie posiłków było znacznie łatwiejsze i szybsze. W organizacji kuchni nie mniej ważne pozostaje przechowywanie. Urządzając to pomieszczenie, z pewnością słyszałeś o koszach cargo, czyli o nowoczesnych wkładach do mebli, które są obecnie najczęściej wybieraną alternatywą dla zwykłych półek. Z naszego artykułu dowiesz się, czy warto mieć je w swojej kuchni.

Zalety i wady koszy cargo

Kosz cargo zazwyczaj wykorzystuje się do przechowywania suchych produktów, których nie musisz trzymać w lodówce. Dotąd służyły do tego klasyczne szafki, jednak okazuje się, że nie jest to praktyczne – dostęp do artykułów umieszczonych w tylnej części półki jest niewygodny. Wysuwane kosze można uwzględnić w aranżacji zarówno małej, jak i dużej kuchni, co czyni to rozwiązanie uniwersalnym. Do pozostałych zalet tych elementów meblowych można zaliczyć:

– elegancki i nowoczesny design,

– doskonałe wyeksponowanie produktów po wysunięciu prowadnic,

– duża swoboda w ustawianiu wysokości poszczególnych części kosza cargo,

– dzięki pełnemu wysunięciu można wykorzystać całą powierzchnię półek,

– możliwość dopasowania wysokości i szerokości kosza do swoich oczekiwań.

Niektóre kosze cargo, np. te dostępne w e-sklepie TMY, są dodatkowo wyposażone w system samodociągu i cichego domyku, dzięki czemu wyróżniają się bezgłośną pracą.

Czy to rozwiązanie ma wady? Za słabszą stronę kosza cargo można uznać jedynie jego nieco wyższą w stosunku do standardowych szafek i szuflad cenę. Element ten musi być jednak stabilny i solidny, dlatego nie należy oszczędzać na jakości prowadnic.

Kosz cargo w kuchni – czy warto go mieć?

Sprawne i przyjemne przyrządzanie posiłków wymaga nowoczesnych i sprytnych rozwiązań. Gotowanie powinno być przede wszystkim wygodne, a szukanie niezbędnych produktów nie może nastręczać trudności. W związku z tym, mimo nieco wyższej ceny, zdecydowanie warto uwzględnić kosz cargo w swojej aranżacji. Estetyczna i funkcjonalna forma tego systemu z pewnością wynagrodzi Ci poniesione koszty.

Pamiętaj jednak, że użyteczność kosza cargo jest uwarunkowana jego jakością. Wybierz zatem renomowanego producenta – wszystkie detale mają bowiem ogromne znaczenie dla komfortu pracy w kuchni.