Czy warto przyjmować suplementy diety?

Suplementy diety to środki, po które polscy konsumenci bardzo chętnie sięgają. Na rynku są dostępne suplementy diety różnej jakości i o bardzo zróżnicowanym składzie. W aptekach dostaniemy je bez recepty. Jednak, jeśli jesteśmy osobami, które zażywają określone leki z przepisu lekarza, warto zapytać swojego medyka czy interesujący nas sukulent diety nie będzie kolidował swoim składem z przyjmowanymi przez nas medykamentami.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy warto stosować suplementy diety?
  • Co znajdziemy w suplementach diety?

Oglądając reklamy w telewizji lub odwiedzając najbliższą aptekę zauważymy, że dostępnych suplementów diety jest naprawdę sporo. To suplementy na odporność, suplementy z witaminami czy suplementy na różnego typu dolegliwości. Można dostać zawrotów głowy, a przecież nie możemy przyjmować ich wszystkich. Jak więc wybrać najlepszy suplement diety dla siebie?

Jak powstają suplementy diety?

Suplementy diety nie podlegają tak rygorystycznym badaniom jak inne bardziej zaawansowane leki. Procedury są na tyle łagodne, że wiele podmiotów może zajmować się produkowaniem suplementów diety. Oczywiście dopuszczane na rynek środki są bezpieczne, ale nie bada się ich tak wnikliwie jak na przykład potencjalnych nowych antybiotyków czy leków na serce.

Suplement diety jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu?

Zapewne o to należałoby zapytać specjalistów zawodowo zajmujących się kwestią suplementów. Na pewno środki te nie mogą nam zaszkodzić i pełnią rolę środków, które wspomagają proces leczenia. Jednak lekarze nie zawsze uznają wszystkie środki suplementacji za bardzo skuteczne. Dlatego jeśli chorujemy przewlekle i do listy naszych stałych leków chcemy dodać jeszcze suplement diety, skonsultujmy się z naszym lekarzem. Jak wiadomo medycy często zalecają nam suplementy, jednak to oni najlepiej wiedzą, które znich ne będą swoim składem kolidowały z innymi naszymi lekami.

Naturalne suplementy diety – czy naprawdę istnieją zdrowe suplementy diety?

Jak najbardziej istnieją. Jednak o nie także warto zapytać naszego lekarza. Poza aptekami kupimy je też w sklepach zielarskich czy sklepach z naturalnymi produktami. Zawierają różne substancje w tym wiele składników mineralnych oaz witamin. Pamiętajmy, że najważniejsze jest to, co zażywamy. Znajmy skład przyjmowanych przez nas suplementów i ewentualnie konsultujmy się z lekarzami. Stosowanie suplementów diety jest bezpieczne, jeśli czytamy skład produktu lub właśnie konsultujemy go ze specjalistą. Pamiętajmy też, że nie zastąpią zbilansowanej diety, w której są tak potrzebne nam naturalne składniki mineralne i inne substancje odżywcze.