Czy warto instalować ogrzewanie elektryczne w domu?

Ogrzewanie elektryczne dla wielu z nas kojarzy się z większymi kosztami utrzymania mieszkania czy domu. Jednak w wielu przypadkach jest to mylne skojarzenie, ponieważ dobrze zainstalowane nowoczesne ogrzewanie na prąd może znacznie obniżyć rachunki.

Ogrzewanie elektryczne dla wielu z nas kojarzy się z większymi kosztami utrzymania mieszkania czy domu. Jednak w wielu przypadkach jest to mylne skojarzenie, ponieważ dobrze zainstalowane nowoczesne ogrzewanie na prąd może znacznie obniżyć rachunki. Jakie zalety niesie ze sobą to rozwiązanie?

Ogrzewanie elektryczne to wiele funkcji

Zaczynając od termostatu, na funkcji wykrywania otwartego okna kończąc. Ogrzewanie prądem naszego domu może być tańsze niż jakiekolwiek inne rozwiązanie. Jeżeli wybierzemy nowoczesne grzejniki na prąd, posiadające wiele funkcji, które sprawiają, że jest to bardziej ekonomiczne rozwiązanie, to tylko na tym zyskamy.

  • Termostat – to funkcja, która pozwala na pełną swobodę i kontrolę nad temperaturą w pomieszczeniu, ustawiamy wartość na określony poziom i nie musimy sprawdzać co chwile, czy jest mniej, czy więcej.
  • Funkcja wykrycia otwartego okna – wpływa znacząco na ekonomiczność tego rozwiązania. W przypadku, gdy grzejnik pracuje i daje ciepło, a jednocześnie jest otwarte okno, ogrzewanie jest automatycznie wyłączane w danym pomieszczeniu, aby nie produkować pustej energii.
  • Programowanie tygodniowe – pozwala zaplanować cykl wydarzeń, czyli ustawić określone wartości temperatur na określone pory w kolejnych dniach.
  • TURBO – to funkcja, która umożliwia maksymalnie szybkie nagrzanie się pomieszczenia. Jest dedykowana do stosowania jej na przykład w pokoju dziecka, czy w łazience przed kąpielą.
  • NIGHT – to funkcja, która umożliwia automatyczne obniżenie temperatury w nocy.

Ogrzewanie elektryczne dla rodziców

Projektując dom czy mieszkanie, oczywiste jest, że w tych planach umieścimy również przestrzeń dla dziecka. Oprócz mebelków, pokoju czy dekoracji, warto pomyśleć też o dedykowanym ogrzewaniu dla rodzin. Ogrzewanie elektryczne umożliwia ochronę dziecka, dzięki funkcjom:

  • CHILD – sprawia, że powierzchnia grzejnika nie jest bardzo gorąca, i co za tym idzie maluszek nie ma możliwości się oparzyć.
  • Obniżanie temperatury powierzchni grzejnika – działa podobnie do funkcji CHILD, również eliminując problem oparzenia się dziecka.

Grzejniki na prąd idealne dla alergików

Jeśli jest ktoś alergikiem to wie, jak trudno jest utrzymać porządek na powierzchni tradycyjnych grzejników, by kurz nie wchodził w cyrkulacje powietrza. Grzejniki na prąd są projektowane tak, aby móc je łatwo przecierać i czyścić. Warto więc jest zainwestować w to rozwiązanie.