Czy ubiór kosmetyczki jest istotny?

Pracujesz w zakładzie kosmetycznym i zastanawiasz się, jak powinnaś się prezentować? Wykonujesz różnego rodzaju zabiegi kosmetologiczne, a w ich trakcie chcesz zadbać o prawidłową higienę i zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort swoich klientów? Dowiedz się, jaki wpływ ma na to ubiór.

Ubiór kosmetyczki – dlaczego jest tak ważny?

Jeszcze kilka lat temu profesja, jaką jest kosmetologia, kojarzyła się przede wszystkim z prowadzeniem zabiegów upiększających, takich jak pedicure, manicure czy wykonywaniem pięknych, okolicznościowych makijaży. Obecnie jednak zawód ten polega również na przeprowadzaniu skomplikowanych czynności pielęgnacyjnych związanych z rozwiązywaniem problemów dotyczących zdrowia skóry pacjentów. Niezależnie od tego, czy kosmetyczka wykonuje zabieg upiększający, czy pielęgnacyjny, niezbędne są do tego odpowiednie warunki, wpływające na jakość oraz bezpieczeństwo działań. Zalicza się do nich przede wszystkim doświadczenie oraz profesjonalna wiedza pracowników salonu kosmetycznego. Niemałe znaczenie ma również ubiór obsługi. Powinien on cechować się wysoką jakością i być stworzony z trwałych materiałów, umożliwiających w pełni kompetentne wykonywanie usług. Takie ubrania można między innymi znaleźć u jednego z najbardziej cenionych producentów ubrań gastronomicznych, jakim jest TEDMAR.

Na co wpływa odzież kosmetyczna?

Odzież kosmetyczna związana jest z gwarancją komfortu i bezpieczeństwa klientów. Osoby korzystające z usług kosmetyczek podczas przeprowadzanych zabiegów powinny być odpowiednio zaopiekowane. Prawidłowo dobrana odzież kosmetyczna wpływa nie tylko na wygodę klientów, ale także funkcjonalność personelu. Ubiór kosmetyczek jest bardzo ważny, ponieważ zapewnia takie kwestie, jak:

 • zwiększony komfort pracy kosmetyczek,
 • wygodne poruszanie się w trakcie wykonywania zabiegów,
 • podnoszenie profesjonalizmu zakładu,
 • identyfikacja i promocja danego salonu kosmetycznego,
 • budowa wizerunku wśród klientów,
 • zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z usług.

Jaka powinna być odzież kosmetyczna?

Wybierając ubrania dla kosmetyczki, należy zwrócić uwagę na kilka czynników, które sprawiają, że części garderoby stają się odpowiednie. Praca w salonie kosmetycznym jest bowiem związana z różnego rodzaju wymagającymi warunkami. Pracownikom należy zapewnić możliwie największy komfort, który podnosi jakość wykonywanych przez nich usług, zwiększając jednocześnie zadowolenie klientów. Odzież kosmetyczna powinna być:

 • oddychająca,
 • wykonana z wysokiej jakości materiałów,
 • odpowiednio dobrana do sylwetki pracowników,
 • przewiewna,
 • dostosowana do warunków pracy np. poprzez posiadanie dodatkowych kieszeni na akcesoria kosmetyczne.

Odzież kosmetyczna powinna również posiadać miejsce na identyfikację salonu kosmetycznego. Indywidualną personalizację garderoby dla osób oferujących usługi związane z branżą kosmetyczną oferuje wspomniany wcześniej producent TEDMAR.