Czy ściany i sufity z płytami PIR można myć ciśnieniowo?

czy-sciany-i-sufity-z-plytami-pir-mozna-myc-cisnieniowo

Płyty PIR należą do najnowocześniejszych materiałów izolacyjnych w branży budowlanej. Zapewniają doskonałe parametry izolacyjne, co bezpośrednio przekłada się na bardzo dobrą efektywność energetyczną. Nie powinno więc dziwić, że tego typu komponenty są coraz chętniej wybierane przez inwestorów. Jak jednak je czyścić? Czy mycie ciśnieniowe nie uszkodzi elewacji i sufitów z płyt PIR?

Dlaczego warto czyścić elewację metoda ciśnieniową?

Na powierzchni elewacji oraz na sufitach z czasem będą pojawiać się zabrudzenia – to naturalny proces. Najłatwiej się ich pozbyć, wykorzystując do tego wodę pod ciśnieniem. Właśnie w tym celu sprawdzają się specjalne myjki ciśnieniowe, które z dużą siłą, w sposób mechaniczny, pozwalają usunąć brud z powierzchni. Robią to, docierając nawet do głębokich zakamarków i szczelin.

Z pewnością warto zdecydować się na takie usługi czyszczące. Po pierwsze, jest to stosunkowo tania metoda. Czynnikiem jest sama woda, a nie drogie preparaty. Po drugie, chodzi o kwestię ekologii i bezpieczeństwa. Nie ma bowiem potrzeby korzystania ze żrących substancji, które wyrządzają spore szkody środowiskowe.

Poza tym jest to technika bardzo skuteczna, która pozwala na szybkie pozbycie się problemu i na przywrócenie elewacji estetycznego wyglądu.

Właściwości płyt PIR a odporność na mycie ciśnieniowe

Płyty PIR, szczególnie te kupione u renomowanego producenta, są bardzo wytrzymałe na różnego typu czynniki. Nie straszne są im:

  • wilgoć,
  • czynniki chemiczne (amoniak, farby),
  • ogień.

Tym bardziej nie uszkodzi ich mycie ciśnieniowe, zatem nie trzeba się obawiać, że oczyszczanie elewacji z płyt PIR źle się skończy.

Wręcz przeciwnie, warto regularnie czyścić powierzchnię z nagromadzonych zanieczyszczeń, bo w ten sposób tylko zwiększa się trwałość i wiek eksploatacji materiału. Ten jest natomiast ceniony głównie za swoje cenne właściwości termoizolacyjne.

Skąd mieć pewność, że płyty PIR są odporne na mycie ciśnieniowe?

Jeśli chcesz mieć pewność, że płyty PIR wytrzymają czyszczenie ciśnieniowe, inwestuj tylko w takie, które mają gwarancję jakości.

Tak jest w przypadku produktów oferowanych przez Gór-Stal. To uznany na rynku producent materiałów budowlanych, który od kilkunastu lat dostarcza nowoczesne rozwiązania dla budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego.

W ofercie tego dostawcy znalazły się innowacyjne płyty izolacyjne termPIR®, które znakomicie sprawdzają się do izolacji ścian i sufitów. Pochodzą z trwałych i jakościowych surowców i są przez to odporne także na intensywne oczyszczanie wodą pod ciśnieniem.