Czy można aplikować kwas hialuronowy na skórę z trądzikiem?

Kwas hialuronowy to doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które chcą poprawić wygląd swojej cery. Pozwala on na błyskawiczne poradzenie sobie z różnymi niedoskonałościami i wyraźne poprawienie kondycji skóry. Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jak kwestia ta wygląda w przypadku cery trądzikowej?

Kwas hialuronowy a trądzik

Na zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w obecnych czasach decyduje się dużo osób, zarówno młodszych, jak i starszych. Każdy zabieg w klinice powinien być poprzedzony wywiadem ze specjalistą. Istnieją bowiem przeciwwskazania do stosowania tej substancji. Jednym z nich jest trądzik. Przed zabiegiem warto spotkać się z dermatologiem i ocenić kondycję cery. Należy wyleczyć stan zapalny skóry, pozbyć się zmian ropnych. Nieodpowiednie użycie kwasu hialuronowego na taki rodzaj cery może skutkować jej przesuszeniem i pogłębieniem problemu.

Jeżeli nie wiesz, czy możesz udać się na zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, warto zapytać wysokiej klasy specjalistów. W salonie kosmetycznym FaceMed w Warszawie pracują osoby, które ocenią właściwie stan skóry pacjenta i poinformują o możliwości lub jej braku co do wykonania zabiegu. Dzięki temu cały proces może przebiegać bezpiecznie, dając jak najlepsze rezultaty.

Kwas hialuronowy a drobne niedoskonałości

W przypadku trądziku nie należy stosować kwasu hialuronowego, jednak małe niedoskonałości cery nie są przeciwwskazaniem do wykonania takiego zabiegu. Wręcz przeciwnie, zastosowanie tej substancji pozwala na zmniejszenie ich widoczności i wyraźne poprawienie wyglądu cery. Warto jednak pamiętać, że niedoskonałości mogą różnić się od siebie pod względem wielu aspektów. Z tego powodu każdorazowo należy przeprowadzić szczegółowy wywiad ze specjalistą i sprawdzić, czy w Twoim przypadku da się zastosować taką metodę.

Kwas hialuronowy wspomaga regenerację naskórka. Z tego powodu działa on zbawiennie na drobne niedoskonałości widoczne na powierzchni skóry. Zazwyczaj mowa o pojedynczych wypryskach. Dodatkowo taka substancja niesie za sobą wiele innych pozytywnych skutków, jak nawilżenie skóry czy jej ujędrnienie. Kwas hialuronowy działa też przeciwzapalnie, jednak nie można stosować go u osób, które borykają się z bardzo rozległymi stanami zapalnymi, wynikającymi np. z trądziku.