Czy korzystanie z usług brokera kurierskiego to opłacalne rozwiązanie dla przedsiębiorców?

Z oferty brokerskiej mogą korzystać klienci biznesowi oraz osoby indywidualne. Firmy współpracujące z firmami kurierskimi oferują konsumentom atrakcyjne ceny. Rynek brokerów staje się coraz bardziej konkurencyjny. Warto wiedzieć, czy tego typu usługi są korzystnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.

Specjalna oferta dla firm

Cennik biznes firmy kurierskiej DPD czy FedEx dedykowany jest klientom, którzy rozliczają swoje przesyłki raz w miesiącu, po otrzymaniu faktury VAT. Z taryfy mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, niezależnie od prawnej formy rejestracji działalności. Jeśli przedsiębiorca wysyła powyżej dziesięciu paczek miesięcznie, może liczyć na specjalne rabaty i korzystniejszą ofertę. Zniżki nie dotyczą jednak przesyłek paletowych oraz usług dodatkowych. Paczki naliczane są od pierwszego dnia danego miesiąca, do momentu wystawienia faktury. Po upływie okresu rozliczeniowego liczba nadawanych przesyłek sumowana jest od nowa. W przypadku paczki do dwóch kilogramów, klient biznesowy oszczędza osiemnaście groszy (w porównaniu ze standardowym cennikiem). Wysyłając pakunek dziesięciokilogramowy, upust ten szacowany jest w granicach 0,20 zł. W przypadku paczki powyżej dwudziestu kilogramów, klient biznesowy zaoszczędza 46 groszy (w porównaniu do oferty dla osób prywatnych).

Możliwość wyboru

Broker to wygodne rozwiązanie dla zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i niewielkich firm. W przypadku korzystania z usług kurierskich, klient biznesowy musi zapłacić z góry ustaloną kwotę. Za to za pośrednictwem brokera dostępnych jest zazwyczaj wiele różnych opcji. Przedsiębiorca może więc porównać oferty kilku przewoźników i wybrać rozwiązanie, które najbardziej mu odpowiada. Firmy, które mają już podpisaną umowę z kurierem, jednostkami nadawczymi lub Pocztą Polską, mogą podłączyć swoich partnerów do sieci brokerskiej, nie tracąc przy tym ustalonych wcześniej stawek. Przy tego typu rozwiązaniach zwiększa się zasięg dostaw, umożliwiając dotarcie do jeszcze większej grupy klientów.

Korzystanie z usług brokera to wygodna opcja zarówno dla dużych przedsiębiorstw, jak i małych firm. Szeroka oferta form dostawy pomaga pozyskać nowych klientów. W przypadku korzystania z usług kurierskich można również monitorować status przesyłki, dzięki czemu, w razie wystąpienia jakichkolwiek zakłóceń w dostawie, nadawca zostaje o nich poinformowany.