
Obecnie jednym z popularniejszych sposobów na przechowywanie gadżetów i sprzętów do majsterkowania czy ochronę samochodu przed warunkami atmosferycznymi, jest konstrukcja wykonana z blachy, czyli garaż blaszany. Wykorzystuje się go nie tylko na prywatnych posesjach, ale też na terenie zakładów przemysłowych czy gospodarstw rolnych.
Dlaczego warto się zdecydować na blaszaka?
Sukces tego typu konstrukcji zawdzięcza się niskim kosztom związanym z budową. Blaszak to ciekawsza, a zarazem o wiele tańsza alternatywa do garażu murowanego. Budowa nie trwa długo, a montaż należy do bardzo łatwych. Solidny blaszak jest w stanie zagwarantować zabezpieczenie dla znajdujących się wewnątrz sprzętów i nie tylko. W przypadku konstrukcji blaszanej, której powierzchnia nie przekroczy 35 metrów kwadratowych, nie ma konieczności starania się o pozwolenie na budowę.
Jeszcze do niedawna garaż blaszany był kojarzony z szarą, niezbyt interesującą wizualnie konstrukcję. Nowoczesne rozwiązania oznaczają możliwość przygotowania budynku, który będzie pokryty dowolnym kolorem z dostępnej palety kolorów RAL. Wiele osób decyduje się również na pokrycie blachy materiałem imitującym drewno. Dzięki temu blaszak staje się doskonale wyglądającym obiektem na terenie prywatnej posesji. Chcesz zbudować składzik na narzędzia lub dodatkowy garaż dla samochodu? Postaw na garaż blaszany. Pożyczka na raty umożliwi Ci realizację tego planu.
Kiedy kupić garaż blaszany?
Obecnie producenci garaży blaszanych niemalże prześcigają się w proponowaniu klientom rozwiązań w tym zakresie. Tego typu konstrukcję można zaaranżować jako składzik w okresie budowy domu, a później przerobić na garaż lub ogrodowy schowek. Blaszak idealnie sprawdzi się także jako pomieszczenie dla majsterkowiczów.
Jako że materiał, z którego wykonana jest konstrukcja należy do lekkich, garaż blaszany można kupić w dowolnym okresie w ciągu roku. Zazwyczaj szkielet składa się z profili giętych na zimno i malowanych farbą podkładową. Osoby, które chcą zainwestować w garaż na lata, powinni zwrócić uwagę na konstrukcję z profili zamkniętych ocynkowanych.
Zimą, gdy nie ma śniegu, nie ma zatem żadnych przeciwskazań do tego, by na terenie prywatnym stawiać garaż blaszany. Konstrukcje te zastępujące murowane, można zamawiać i stawiać cały rok. Zastanawiasz się nad budową garażu przydomowego z blachy? Pożyczka na raty pozwoli Ci na sprawną realizację tego planu, a budowę możesz zacząć bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Sprawdź oferty!