Cyfry na dom, czyli rodzaje oznakowania budynków

tabliczkiadresoweled

Sposobów oznakowania budynków jest kilka. Co ważne, każdy z nich odznacza się swoim wyjątkowym stylem. Do wyboru mamy cyferki na dom, tabliczki adresowe oraz skrzynki pocztowe. Przy czym obok zróżnicowanej gamy wzorniczej poszczególnych oznakowań, możemy zdecydować się także na rozwiązania tradycyjne lub nowoczesne, czyli z podświetleniem. Co wybrać?

Cyferki na dom – różne style i kolory

Pierwszym rozwiązaniem, które pięknie prezentuje się na elewacji lub murowanym ogrodzeniu, są cyferki na dom. Tego typu oznakowanie budynków prezentuje się wspaniale. Cyfry na dom mogą być wykonane z różnych materiałów, najlepsze są jednak takie, które odznaczają się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, są to np. aluminiowe płyty kompozytowe.

Stylowe cyfry na dom montowane są do elewacji za pomocą specjalnych dystansów, co pozwala uzyskać bardzo ciekawe efekty wizualne. Ponadto dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej i rozmiarowej. Bardzo często do wyboru jest także kilka czcionek, dzięki czemu możemy jeszcze bardziej spersonalizować oznakowanie budynku.

cyfry na dom

Tabliczki adresowe LED

Podświetlane numery domu to nowoczesne rozwiązanie dedykowane wszystkim, którzy chcą, aby oznakowanie budynku było widoczne także po zmroku. Najczęściej są to tabliczki adresowe LED, które mogą być wyposażone w czujnik zmierzchu. Dzięki temu podświetlenie nie wymaga obsługi, ponieważ włącza się automatycznie.

Co ważne, podświetlane tabliczki adresowe dostępne są w jeszcze bogatszej gamie kolorystycznej i wzorniczej. Przy czym możemy zdecydować się na tabliczkę adresową tylko z numerem domu lub z pełnym adresem. Tabliczki dostępne są w wielu różnych formatach np. kwadratowe, prostokątne, wąskie lub szerokie. Wszystko to pozwala na ich pełne dopasowanie do swojego gustu oraz stylu elewacji. Na tym jednak nie koniec, bo do oznakowania budynku możemy wykorzystać również coś innego!

A może skrzynka pocztowa z numerem domu?

skrzynki pocztowe led

Każdy, kto lubi rozwiązania nowoczesne, eleganckie i praktyczne, będzie zachwycony skrzynkami pocztowymi z adresem i podświetleniem LED. Tego typu produkty to kwintesencja funkcjonalności. Za ich sprawą zyskujemy podświetlone oznakowanie budynku, stylową ozdobę oraz bezpieczne miejsce na odbiór poczty. Skrzynki także można personalizować np. w dość szerokim zakresie kolorystycznym. Ponadto one także mogą być wyposażone w czujnik zmierzchu.

Jak widać oznakowanie budynku może mieć różną formę. Niezależnie od tego, co wybierzemy, warto pamiętać o tym, aby zainstalować je w dobrze widocznym miejscu.