Co warto wiedzieć o smoczkach Lovi

Profesjonalne techniki karmienia są bardzo ważne – szczególnie, gdy chcemy w wygodny, ale i fizjologiczny sposób zająć się karmieniem naszych dzieci. Warto o tym pamiętać i wybrać pewne skuteczne metody realizacji zadań w zakresie karmienia dziecka. Karmienie dziecka jest dość absorbującą i wymagającą czynnością, dlatego też warto sobie ją ułatwić stosując pewne specjalistyczne narzędzia. Do nich na pewno trzeba zaliczyć specjalistyczny smoczek do butelki lovi, który istotnie jest w stanie ułatwić sam proces karmienia, podnieść komfort oraz przy tym fizjologiczne odruchy u dziecka.

Jak wygląda korzystanie z rozwiązań, jak smoczek do butelki Lovi?

Proste technologie są w stanie bardzo nam ułatwić karmienie dzieci – szczególnie, gdy chodzi tutaj o pewne klasyczne rozwiązania. Nawet prosty smoczek do butelki jest bardzo ważnym akcesorium przy karmieniu dziecka. Zbyt długie utrzymywanie dziecka „ na butelce” może generować wiele problemów, do których zalicza się między innymi problemy z wyżynaniem się zębów. Potem u dzieci występują trudności z odstawieniem butelki, czego pokłosiem staje się m.in. skrzywienie zgryzu lub też regresja w zakresie rozwoju mowy, spowodowana wadami czynnościowymi oraz anatomicznymi jamy ustnej.

Profesjonalny smoczek do butelki Lovi to rozwiązanie idealne dla wszystkich rodziców, którym zależy na wygodnym, a przy tym całkowicie fizjologicznym karmieniu swoich własnych pociech.

Atutami nie do zaprzeczenia okazują się między innymi:

  • Wygodna technologia karmienia,
  • Możliwość stosowania smoczka już od urodzenia dziecka,
  • Szeroki kanał, pozwalający na podawanie innych pokarmów – np. kaszki,
  • Prostotę w myciu oraz dezynfekcji smoczka,
  • Kompatybilność z wieloma różnymi modelami butelek.

Są to tylko niektóre z atutów, które ma smoczek do butelki Lovi. Nowoczesne rozwiązania w tym zakresie wybierane są przez liczne mamy, które doceniają bezpieczeństwo oraz komfort karmienia odciągniętym lub też modyfikowanym mlekiem.

Dlaczego warto wybrać smoczek do butelki Lovi?

Głównym atutem jest budowa. W przypadku klasycznych smoczków miękka struktura ułatwia pozyskiwanie pokarmu przez dziecko. Niestety, ale często prowadzi to do zaniku odruchu ssania, a powrót w tej sytuacji do karmienia naturalnego może być trudny. Smoczek Lovi generuje opory, symulując karmienie piersią i ułatwiając w ten sposób skuteczne żywienie malucha.