Co to jest astaksantyna i na co się ję stosuje?

Bioastin to preparat, który rzuca się ostatnio w oczy na sklepowych półkach. Jego popularność rośnie, szczególnie w Polsce, gdzie astaksantyna naturalna zaliczana jest do grona najbardziej efektywnych suplementów diety. Dzisiaj postanowiliśmy przyjrzeć się nieco głębiej temu ciekawemu produktowi, szukając odpowiedzi na pytania, co to jest astaksantyna i w jaki sposób wspomaga ona nasz organizm w codziennym funkcjonowaniu. Zapraszamy!

Co to jest asaksantyna?

Popularny bioastin zawiera w sobie jeden z najpopularniejszych ostatnimi czasy karotenoidów o nazwie astaksantyna. Karotenoidy to barwniki, które szeroko występują w naturze, np. w warzywach i owocach. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć np., karoten, obecny w marchwi lub likopen, obecny w pomidorach. Sama astaksantyna naturalna różni się pod względem chemicznym od innych karotenoidów, dla nas jednak najcenniejsza powinna być informacja, że jest ona jednym z najsilniejszych znanych nauce przeciwutleniaczy. Działa bardzo kompleksowo, szybko i efektywnie, niwelując wolne rodniki.

Gdzie występuje astaksantyna?

Tak jak wspomnieliśmy, jest ona odpowiedzialna za barwę wielu organizmów żywych. Jej zawartość odnotujemy wśród przedstawicieli wielu glonów, bakterii i grzybów. W królestwie wodnym dużą zawartością astaksantyny może pochwalić się łosoś (to najwyższe stężenie na świecie), ale także kryl arktyczny. Jak nietrudno się domyślić, typowe produkty spożywcze w naszej części świata raczej nie obfitują w ten składnik i astaksantyna naturalna nie jest dla nas tak typowa, jak np. dla mieszkańców Skandynawii czy Japonii. Popularny Bioastin jest jednak dobrą formą uzupełnienia jadłospisu i codziennej suplementacji.

Fot. Astaksantyna naturalna od KenayAG

Astaksantyna – działanie

Regularnie przyjmowany bioastin może znacząco poprawić naszą kondycję zdrowotną. Wystarczy wspomnieć, że przeciwutleniające właściwości astaksantyny są nawet kilkaset raz silniejsze niż witaminy E czy witaminy C. Zwalczanie wolnych rodników i zapobieganie stanom zapalnym to najbardziej popularne działanie astaksantyny. Czy jedyne?

Astaksantyna naturalna wykazuje bardzo pozytywne działanie dla osób, które borykają się z chorobami stawów i kości. Bioastin aktywnie wspomaga kurację, między innymi takich schorzeń jak artretyzm czy reumatoidalne zapalanie stawów. Dodatkowo astaksantyna działanie przejawia także w dziedzinie płodności. Zmniejsza ona bowiem stres oksydacyjny, co korzystnie wpływa na męskie komórki nasienia.

Do właściwości astaksantyny można zaliczyć także korzystny wpływ na cerę. Zwalczając wolne rodniki, bioastin przyczynia się walnie do spowolnienia starzenia się skóry, powstawania zmarszczek czy wiotczenia mięśni twarzy. Skóra utrzymuje lepszą elastyczność i sprężystość, a także barwę. Co ciekawe, astaksantyna naturalna wymieniana jest wśród tych suplementów diety, które mają działanie detoksykacyjne. Działa ona bowiem z korzyścią dla wątroby, która jak doskonale wiadomo, pełni jedną z kluczowych funkcji w oczyszczaniu naszego organizmu z toksyn.

Artykuł sponsorowany