Co powinnaś wiedzieć, zanim wybierzesz dla siebie laktator?

Przygotowując się na przyjście dziecka na świat, wiele mam skupia całą energię na doborze najlepszej jakości akcesoriów i sprzętów, które ułatwią opieką nad maluchem w pierwszych miesiącach jego życia. Jednym z najprzydatniejszych gadżetów jest laktator – dlaczego warto go kupić?

Jakie są najczęstsze problemy z karmieniem piersią?

Naturalnie karmienie piersią może być utrudnione z wielu przyczyn, takich jak np. nadmierny dyskomfort czy zbyt niska laktacja u kobiety lub zły stan zdrowia dziecka, wynikający np. z jego przedwczesnego urodzenia. Problem pojawia się też, kiedy trzeba pogodzić karmienie piersią z obowiązkami zawodowymi. Właśnie wtedy z pomocą przychodzą laktatory, które skutecznie odciągają mleko i stymulują produkcję pokarmu, dzięki technologii imitującej naturalny rytm ssania dziecka.

Jak wybrać laktator idealny dla Ciebie?

Współczesne laktatory, takie jak te od firmy Lansinoh, to nowoczesne urządzenia wykorzystujące najnowsze technologie. Występują w kilku rodzajach, z którymi warto się zapoznać przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Pierwszym pytaniem, jakie powinnaś sobie zadać, jest to, czy w Twoim przypadku lepiej sprawdzi się laktator manualny czy elektryczny. Modele elektryczne są wygodniejsze w obsłudze, ale dość drogie. Z kolei laktator ręczny jest bardziej przystępny cenowo i praktyczny, jednak jego obsługa bywa bardzo czasochłonna i męcząca.

Akcesoria do odciągania mleka można również podzielić na pojedyncze i podwójne. Ten pierwszy rodzaj jest lepszą opcją w przypadku sporadycznego używania, a podwójny, który umożliwia pobieranie pokarmu jednocześnie z obu piersi, sprawdza się lepiej przy regularnym korzystaniu z urządzenia. Podwójny laktator pozwala na odciągnięcie większej ilości mleka w krótszym czasie. Jest idealny dla pracujących mam, które chcą pogodzić obowiązki zawodowe z karmieniem dziecka piersią.

Laktator to urządzenie, które sprzyja nie tylko kobietom z małą ilością pokarmu, ale także pracującym matkom – ułatwia codzienne życie i pomaga oszczędzić czas!