Co może zostać wykonane w gabinecie ginekologicznym?

Co może zostać wykonane w gabinecie ginekologicznym?

Ginekolog jest specjalistą, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób narządów płciowych. Dla niektórych kobiet wizyta u niego może być czymś wstydliwym i krępującym, dotyczy to głównie młodych osób. Warto jednak mieć na uwadze zdrowie miejsc intymnych i regularnie odwiedzać gabinet ginekologiczny. Niektórzy rodzice zapisują na wizytę już nastoletnie dziewczynki, u których pojawi się miesiączka. Nie brakuje również kobiet, które odwiedzają ginekologa dopiero po rozpoczęciu współżycia, najczęściej w celu otrzymania antykoncepcji.

W jakich przypadkach wybrać się do ginekologa?

Nawet w przypadku wystąpienia dyskomfortu w okolicach intymnych warto zgłosić się do ginekologa. Przyjrzy się on miejscom wrażliwym, wykona wymazu, przeprowadzi niezbędne badania. Wszystko to ma na celu postawienie trafnej diagnozy, znalezienie źródła problemu i w razie konieczności dobrania właściwej metody leczenia. Nie jest normalne wystąpienie upławów, świądu i pieczenia pochwy. Nieprzyjemne objawy ze strony sromu również są wskazaniem do odwiedzenia gabinetu ginekologicznego. Chroniczne dolegliwości bólowe w podbrzuszu powinny skłonić do zapisania się do ginekologa. Z narządów płciowych nie powinny wydobywać się żadne nieprzyjemne zapachy. Świadczą one o jakichś nieprawidłowościach, co wymaga sprawdzenia. Bóle menstruacyjne nie powinny być bolesne i uciążliwe. W przypadku bardzo bolesnego miesiączkowania właściwym rozwiązaniem staje się odwiedzenie ginekologa. Warto zrobić to także przy plamieniu między miesiączkami, problemach z zajściem w ciążę.

Kompleksowa oferta gabinetów ginekologicznych

Badanie USG to podstawa w każdym gabinecie ginekologicznym. Wyróżnia się wiele jego rodzajów. Za pomocą ultrasonografii możliwe staje się zdiagnozowanie torbieli i cyst na narządach, obecności piasku lub kamieni nerkowych, guzków tarczycowych, uszkodzenia wątroby, złogów w pęcherzyku żółciowym, guzów nowotworowych, włókniaków i torbieli w piersiach, nieprawidłowości w budowie narządów. W przypadku ginekologicznego badania USG w Vitalea lekarz może zdiagnozować endometriozę, zespół policystycznych jajników, wady rozwojowe płodu, ciążę pozamaciczną. Ginekolog Katowice to nie tylko prowadzenie ciąży, diagnozowania i leczenie narządów płciowych.

Można także skorzystać z różnych zabiegów ginekologii estetycznej. Mają one na celu poprawienie komfortu i prawidłowego funkcjonowania miejsc intymnych. Staje się to szczególnie istotne po ciąży, w okresie menopauzy. Możliwe jest poprawienie wyglądu wrażliwych miejsc, zrewitalizowanie ich. Przeprowadza się przede wszystkim laseroterapię i mezoterapię. W gabinecie ginekologicznym wykonuje się zabiegi laserowe w celu usunięcia nadżerek i narośli, leczenia nietrzymania moczu. Można także liczyć na dobranie metody antykoncepcyjnej, przepisanie tabletki dzień po. Przeprowadza się także testy genetyczne i szczepienia, wymazy z pochwy.