Budowa a toalety przenośne

toalety-przenosne-katowice

Osoby pracujące na budowie muszą mieć dostęp do odpowiednich sanitariatów. Najlepiej w tej kwestii sprawdzają się toalety przenośne Kraków czy Katowice są nieustannie rozwijającymi się miastami, wobec czego zapotrzebowanie na profesjonalne rozwiązania w tym zakresie nigdy nie spada. Ile jednak toalet należy zamówić? I czy warto je kupować? O tym napiszemy w niniejszym poradniku.

Wymagania prawne dotyczące toalet na budowie

Na szczęście sprawa toalet w miejscach powstawania inwestycji jest uregulowana prawnie. Dzięki temu pracownicy mają gwarancję utrzymania odpowiednich standardów w swoim miejscu pracy, a pracodawcy nie muszą za każdym razem zastanawiać się, ile ustępów powinno się znaleźć na budowie. Opisane normy zostały stworzone przez profesjonalistów z zakresu bezpieczeństwa oraz higieny pracy i doskonale sprawdzają się od lat.

Co więc mówi prawo o toaletach? Na samym początku warto zaznaczyć wymaganą liczbę sanitariatów. Jedna toaleta przenośna przypada na 7 osób, co opisuje norma BS 6465-1:2006. Nie powinna znajdować się też dalej niż 75 metrów od miejsca budowy. W przypadku inwestycji na otwartej przestrzeni odległość może się zwiększyć do 125 metrów. Na sam koniec trzeba pamiętać o dostępie do bieżącej wody w toaletach przenośnych. Dobrze więc zainwestować w rozwiązania, które mają własne zbiorniki bądź umożliwiają podłączenie innych.

Wszystkie wymienione wymagania są ogólnokrajowe. Dotyczą więc jednakowo toalet przenośnych w Katowicach, Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie.

Kupno czy wynajem toalety przenośnej na budowę w mieście?

Część przedsiębiorstw decyduje się na zakup sanitariatów, aby dysponować nimi wedle własnego uznania. Jest to jednak coraz rzadziej spotykane rozwiązanie, ponieważ wymaga zagospodarowania środków finansowych zarówno na toalety przenośne Kraków, jak i ich stałą obsługę (wywóz nieczystości, uzupełnianie zbiorników na wodę i tym podobne czynności). Dlatego firmy budowlane najczęściej korzystają z usług profesjonalnego wynajmu.

Wynika z tego sporo korzyści. Przede wszystkim wynajem jest dużo tańszy. Po drugie zaś, przedsiębiorstwa budowlane mogą zamówić wyłącznie tyle toalet przenośnych, ile potrzeba do realizacji danego zlecenia. Na niektórych budowach pracuje więcej osób, a na innych mniej. Możliwość dostosowania liczby toalet jest nieocenioną oszczędnością. Do tego trzeba jeszcze dodać brak konieczności magazynowania ustępów, gdy nie są używane.

Gdzie najlepiej zamówić toalety przenośne w Krakowie i Katowicach?

Wygodnym sposobem zamówienia sanitariatów jest skorzystanie z formularza dostępnego na stronie firmy Śmieci.eu. Wystarczy podać kilka informacji (takich jak adres czy termin najmu) aby błyskawicznie otrzymać wycenę.

Jeśli chodzi o toalety przenośne Katowice oraz Kraków należą do miejsc, w których nie ma żadnych problemów z zamówieniem usługi. Warto więc postawić na tak wygodne i tanie rozwiązanie podczas powstawania jakiejkolwiek inwestycji budowlanej. Projekt Śmieci.eu z pewnością spełni wszelkie wymagania w tej dziedzinie.