Bestsellerowe zestawy klocków na nowy rok

Bestsellerowe zestawy klocków na nowy rok

Choć wszystkie klocki LEGO® cieszą się dużą popularnością oraz rozpoznawalnością na całym świecie, to niektóre z nich są bardziej pożądane niż inne. Sprzedają się w tysiącach egzemplarzy, a chętnych na kolejne sztuki wciąż nie brakuje. I to nawet wśród dorosłych, którzy rzadko przyznają się do swojej pasji! Sprawdź, jakie są najpopularniejsze zestawy klocków LEGO®.

Zestaw LEGO® Świąteczna główna ulica

Klimat świąt potrafi zachwycić nie tylko w grudniu. Nic więc dziwnego, że zestaw LEGO® Świąteczna główna ulica cieszy się tak dużą popularnością. To zestaw przeznaczony dla dorosłych (od 18 roku życia), który liczy aż 720 kolorowych elementów. Wśród nich znajdują się klocki, z których stworzysz kamienice, tramwaj, świąteczną choinkę, ławkę z lampą oraz wiele, wiele innych. Dołączone także są minifigurki, w tym klienci, dziecko wysyłające list do Świętego Mikołaja, właściciel sklepu i motorniczy tramwaju. Wyjątkowości temu zestawowi dodaje także fakt, że można dodatkowo dokupić tory oraz światła i sterować nimi za pomocą aplikacji LEGO® Powered Up. Idealna propozycja dla tych, którzy choć już dorośli, nadal mają w sobie duszę dziecka.

Zestaw LEGO® The Office

Kolejna propozycja to prawdziwa gratka dla miłośników popularnego serialu „The Office”. Za pomocą 1164 elementów przeznaczonych dla osób 18+ można odtworzyć kultowe biuro dopracowane w najmniejszym calu, m.in. recepcję, gabinet Michaela, salę konferencyjną czy biurka głównych postaci. Do zestawu dołączonych jest aż 15 minifigurek, które pozwalają przenieść się na plan „The Office”. W świecie klocków LEGO® The Office spotkasz m.in. Michaela, Dwighta, Jima, Pam czy Ryana. Aż 12 z nich posiada ruchomą głowę, dzięki której to Ty możesz decydować o emocjach bohaterów. Cały zestaw po rozłożeniu ma wymiary 30 cm x 25 cm x 7 cm, dlatego koniecznie znajdź dla niego godne miejsce w swoim pokoju. Jest tego warty!

Zestaw LEGO® Brzeszczot

Wśród najchętniej kupowanych zestawów LEGO® nie mogło zabraknąć nawiązania do „Star Wars”. Wszak miłośnicy tej produkcji, znani są ze swojego oddania i wielkiej pasji. Tak jest również i w tym przypadku, ponieważ jedynym z bardziej pożądanych zestawów jest zestaw LEGO® Brzeszczot. To statek kosmiczny, a dokładniej uzbrojony wahadłowiec transportowy Mandalorianina, składający się aż z 6187 elementów. Po złożeniu ma aż 72 cm długości! Dzięki licznym klockom wiernie odwzorowuje oryginał i to nie tylko z wierzchu. W środku również zadbano o każdy najmniejszy detal – silnik, kabiny sypialniane czy boczne włazy. Wewnątrz znajdują się także odpowiednie miejsca na minifigurki, do których można się dostać po zdemontowaniu silników i kokpitu. Zestaw LEGO® Brzeszczot to pozycja niemalże obowiązkowa dla miłośników kosmicznych podbojów.

Zestaw LEGO® Ekspres do Hogwartu™ – edycja kolekcjonerska

Z uniwersum „Star Wars” przenosimy do serii LEGO® Harry Potter, a dokładniej do Ekspresu do Hogwartu™. To zestaw kolekcjonerski, który cieszy się ogromną popularnością wśród fanów bohatera książek J.K. Rowling. Zawiera aż 5129 elementów, co pozwala wiernie odwzorować pociąg oraz peron 9¾ na stacji King’s Cross. W zestawie znajduje się 20 różnych minifigurek, które pozwalają odwzorować 4 sceny z „Harry’ego Pottera”, m.in. moment, w którym dorosły Harry i Ginny czeka z dziećmi, aby po raz pierwszy zabrać je ekspresem do Hogwartu. Te klocki  LEGO® to nie tylko świetna zabawa, ale także realistyczne detale. Przykładowo, lokomotywa to wierne odwzorowanie pociągu parowego w skali ok. 1:32. Model po złożeniu ma wymiary 26 cm x 118 cm x 20 cm, dlatego warto poszukać mu wyjątkowego miejsca w Twoim domu.

Zestaw LEGO® Titanic

Nie brakuje także fanów najpopularniejszego statku w dziejach ludzkości – zestawu LEGO® Titanic. Jest to konstrukcja, która poza swoją rozpoznawalnością zalicza się także do jednego z największych zestawów LEGO®. Ma aż 9090 elementów, co pozwala z dużą precyzją odwzorować Titanica w skali 1:200. Model wygląda bardzo realistycznie. Zadbano o każdy szczegół nie tylko z zewnątrz, ale także w środku. W przekroju widoczne są szczegóły, takie jak chociażby jadalnia, kabiny dla pasażerów czy nawet kotłownia. Wrażenie także robi sam statek tuż po złożeniu, a dokładniej jego wymiary, które wynoszą 135 cm długości, 44 cm wysokości oraz 16 cm szerokości. Jest więc to prawdziwa gratka zarówno dla miłośników historii, jak i filmu z Leonardo Di’Caprio w roli głównej.

Zestaw LEGO® Gwiaździsta noc Vincenta van Gogha

Po licznych zestawach nawiązujących do filmów, czas na odrobinę sztuki. Gwiaździsta noc van Gogha to jedno z najpopularniejszych dział artysty, które znalazło swoje odwzorowanie w klockach LEGO®. Składa się ono z 2316 elementów, które pozwalają ułożyć trójwymiarowy obraz. Do zestawu dołączona jest także minifigurka Vincenta z pędzlem, paletą i sztalugą. Zestaw cieszy się dużą popularnością nie tylko wśród miłośników sztuki, ale także tych, którzy na ca dzień nie mają z nią zbyt wiele wspólnego. W końcu to dzieło to ikona XIX wieku, obok której nie da się przejść obojętnie.