Barek na alkohol – jaki wybrać do salonu?

Alkohol jest częstym elementem spotkań towarzyskich. Szklanka dobrego trunku to także sposób na rozluźnienie się po ciężkim dniu i sprawienie sobie drobnej przyjemności. Wysokoprocentowe napoje wymagają odpowiednich warunków przechowywania, aby nie straciły swoich walorów smakowych. Zamiast upychać butelki w kuchennych szafkach, lepszym rozwiązaniem będzie barek na alkohol. Jaki wybrać? Podpowiadamy!

Barek na alkohol – gdzie będzie pasował?

Osoby, które często urządzają spotkania towarzyskie lub po prostu gustują w dobrej jakości trunkach, mogą pochwalić się pokaźną kolekcją różnych rodzajów alkoholu. W takich przypadkach przechowanie wszystkich butelek rodzi niemały problem, dlatego warto rozważyć zakup specjalnego mebla. Barek na alkohol kojarzy się głównie z przeszklonymi witrynami na wzór kultowych meblościanek, które raczej nie mają nic wspólnego ze współczesnymi aranżacjami.

Nie oznacza to, że musisz rezygnować z takiego dodatku, gdyż kolekcje meblowe charakteryzują się ogromną różnorodnością. Bez problemu znajdziesz w nich designerskie barki na alkohol z przeszkleniem i podświetleniem LED, które świetnie skomponują się z nowoczesnym wnętrzem. Nie chcesz, aby butelki były wyeksponowane na widok gości? Rozwiązaniem będą komody z ukrytym we wnętrzu barkiem. Występują w wielu modelach i kolorach, dzięki czemu dobierzesz mebel do wystroju salonu.

Barek na alkohol – na co zwracać uwagę?

Salon to pomieszczenie, w którym należy zadbać zarówno o kwestie estetyczne, jak i funkcjonalność. W szczególności dotyczy to niewielkich przestrzeni, gdzie najlepszym rozwiązaniem będą praktyczne dodatki, niosące za sobą wartość dekoracyjną. Wybierając barek na alkohol, zwróć więc uwagę, aby stylistycznie pasował do pozostałego kompletu wyposażenia.

• W nowoczesnym salonie świetnie sprawdzą się przeszklone meble o geometrycznej bryle. Ciekawą propozycję stanowią drewniane barki na alkohol z frontami w kontrastujących kolorach oraz designerskim podświetleniem LED.
• Do klasycznych wnętrz i salonu utrzymanego w stylu retro, dobrym wyborem będzie stylizowana komoda z barkiem. Takie modele są zwykle wyposażone wyprofilowane nóżki, ozdobne frezy oraz dekoracyjne uchwyty.
• Minimalistyczny salon urządzony na wzór skandynawskich wnętrz świetnie skomponuje się z barkiem o prostej konstrukcji. Meble tego typu są pozbawione wyrazistych ozdób, a charakteru dodają im fronty z widocznym usłojeniem drewna.
Przy wyborze barku na alkohol zwróć także uwagę na miejsce dostępne w salonie. W sprzedaży znajdziesz zarówno konstrukcje o dużych gabarytach, jak i kompaktowe meble, idealne do niewielkich pomieszczeń.