Banery balkonowe. Prosty sposób na prywatność

Banery balkonowe. Prosty sposób na prywatność

Balkon to swoista namiastka natury w wielkomiejskim mieszkaniu. To miejsce, w których chętnie spędzamy czas wolny w sezonie wiosenno-letnim i korzystamy z uroków pięknej pogody. Abyśmy na balkonie czuli się swobodnie, warto wyposażyć go w praktyczne osłony – banery balkonowe sprawią, że wnętrze naszego balkonu nie będzie widoczne dla osób postronnych, a my zyskamy prywatny kącik na świeżym powietrzu, w którym będziemy czuli się swobodnie. Czym są i jak wyglądają banery balkonowe? Co jeszcze dobrego mogą dla nas zrobić?

Banery balkonowe. Co to takiego?

Pod nazwą banery balkonowe kryje się proste i bardzo praktyczne zarazem rozwiązanie wprost stworzone dla balkonów zlokalizowanych w wielkich miastach. Współczesne budynki powstają w bliskiej odległości od siebie, co sprawia, że ich mieszkańcy często narzekają na ograniczoną prywatność. Jest to szczególnie odczuwalne na balkonie, czyli w kąciku na świeżym powietrzu w wielkomiejskim mieszkaniu. Sposobem na zapewnienie sobie większej prywatności i swobody na balkonie jest właśnie montaż banerów balkonowych.

Banery balkonowe to wykonane z odpornych na czynniki atmosferyczne specjalne osłony, które mocuje się do balustrady balkonu. Zabezpieczają one wnętrze balkonu przed wzrokiem osób postronnych, zapewniając jego użytkownikom uczucie prywatności. Nie jest to jednak jedyna funkcja, jaką mogą spełniać tego typu rozwiązania! Banery balkonowe dodatkowo chronią bowiem balkon przed przedostawaniem się do jego wnętrza kurzu i zanieczyszczeń, a także zdobią go z zewnątrz, nadając mu nowoczesnego i estetycznego wyglądu.

Banery balkonowe posiadają estetyczne, wykonane w nowoczesnej technologii nadruki, które zachwycają głębią kolorów i doskonałym odwzorowaniem szczegółów. To efektowny i praktyczny dodatek do każdego balkonu, który może zdobić go przez cały rok – banerów balkonowych nie trzeba bowiem demontować w sezonie zimowym.

Banery balkonowe. Prosty sposób na prywatność

Jak zamontować banery balkonowe?

Banery balkonowe można zamówić na wymiar i tym samym perfekcyjnie dopasować je do rozmiarów balustrady. Ich montaż jest bardzo prosty i szybki – każda osoba jest w stanie przeprowadzić go na własną rękę, bez potrzeby wspomagania się pomocą fachowców. Każdy baner posiada specjalne otwory montażowe, przez które wystarczy przeprowadzić taśmy mocujące. Otwory są wykonane zarówno na górnej, jak i dolnej krawędzi baneru, co gwarantuje jego solidne zamocowanie do balustrady.

Banery balkonowe są wykonane z wysokiej jakości, wodoodpornych materiałów. Jest to solidne rozwiązanie na długi czas, któremu nie straszne są zmienne czynniki atmosferyczne, promieniowanie UV, opady deszczu ani ujemne temperatury panujące w zimie. Wykonane w technologii solvent lub ecosolvent nadruki zachowują swoją intensywność przez długi czas. To doskonały wybór, jeśli chcemy w nowoczesny sposób zabezpieczyć swój balkon, a przy okazji także nadać mu niepowtarzalnych walorów dekoracyjnych.