Angielski przez Skype z punktu widzenia nauczyciela

Coraz więcej native speakerów uczy języka angielskiego przez Skype. Dla niektórych z nich jest to nawet podstawowe źródło pracy. Jak wygląda udzielanie lekcji przez Skype z punktu widzenia nauczyciela?

Nauka angielskiego przez Skype – co z tego ma uczeń?

Zanim przejdziemy do opisu warsztatu native speakera, warto, abyś dowiedział się, dlaczego warto uczyć się angielskiego przez Skype. Po pierwsze jest to metoda wygodna, dzięki której nauczyciel dopasuje swój czas do Twojego czasu. Nie musisz jechać przez pół miasta do szkoły językowej i stać w niebotycznych korkach. Uczysz się, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Jeśli pogoda dopisuje, możesz nawet rozłożyć koc i pobierać lekcje na łące. Kiedy natomiast za oknem szaro i ponuro, możesz zasiąść w ulubionym fotelu z kubkiem parującej herbaty w dłoni. Ucząc się angielskiego przez Skype, oszczędzasz – nie musisz wydawać pieniędzy na materiały (wszystko znajdziesz w internecie) i na benzynę (nie musisz dojeżdżać do szkoły).

Nauka języka angielskiego przez Skype 49 zł za 60 min!

Uczenie angielskiego przez Skype – podstawowe informacje

Dla native speakera, który chce nauczać angielskiego przez Skype, bardzo ważne jest łącze internetowe. Najlepiej mieć kablowe połączenie z internetem. Mobilne są sporo słabsze. Aby sprawdzić łącze sieciowe, dobrze jest wykonać ping test, który je zdiagnozuje. Warto wiedzieć, że w przypadku rozmów wideo jego stabilność jest ważniejsza niż szybkość.

Jeśli trafi się na ucznia, który korzysta z połączenia mobilnego, warto wyłączyć kamerki. Głos jest o wiele ważniejszy niż obraz.

Sprzęt i oprogramowanie – porady dla uczących angielskiego przez Skype

Oczywiście najwygodniej będzie pracować na laptopie. Native speakerzy bardzo często muszą korzystać z klawiatury, wprowadzając tekst lub teorię. Ważne jest też to, aby mieli oni mikrofon, kamerę, głośniki lub słuchawki. Dzięki rozmowie można nawiązać dobry kontakt z uczniem. Tak też nawiązują się przyjaźnie. Nie ma nic lepszego niż zaangażowany uczeń, który nie dość, że ma motywację do nauki, to jeszcze lubi swojego nauczyciela.

Native speaker może notować błędy, które popełnia jego klient. Jak wiadomo, nauka na błędach jest bardzo efektywna.

Niestety urządzenia mobilne, takie jak tablet czy telefon mają ograniczenia. Kiedy uczeń pobiera lekcję, słuchając jej przez telefon, nie ma możliwości, aby stale utrzymywać kontakt wzrokowy z nauczycielem. Nieustannie musi bowiem przełączać się pomiędzy zakładkami. Komputer pozwala stale utrzymywać kontakt wzrokowy i bez problemu przełączać się pomiędzy kartami.

Do rozmowy wideo najlepiej nadaje się Skype lub Hangout (tutaj uczeń musi mieć konto Google).

Nowe technologie a angielski przez Skype

Podczas nauczania angielskiego przez Skype z pomocą przychodzi technologia. Zarówno uczeń, jak i nauczyciel mogą korzystać z Dysku Google. Można na nim przechowywać nie tylko niezbędne dokumenty, ale także na bieżąco przesyłać sobie ćwiczenia i zadania domowe. To nauczyciel decyduje o tym, czy osoba ucząca się ma możliwość komentowania i edytowania plików. Służą one jako notatnik do wymiany materiałów. Uczeń w dowolnej chwili może do nich zajrzeć i powtórzyć „przerabiany” materiał.

Zanim native speaker zacznie przysyłać zadania, powinien się upewnić, czy osoba ucząca się założyła konto Google. To dzięki niemu można korzystać ze wszystkich możliwości, jakie oferuje Dysk Google.

Internet dla wielu nauczycieli angielskiego przez Skype jest niewyczerpanym źródłem materiałów dydaktycznych. Native speakerzy mogą sięgnąć do podcastów, filmów na YouTube lub skorzystać z wielu stron, na których mogą znaleźć ciekawe ćwiczenia interaktywne.

Jak widzisz, nauczanie angielskiego przez Skype jest bardzo kreatywnym zajęciem, zwłaszcza w tak rozwiniętych technologicznie czasach.