5 znanych spraw karnych XXI wieku.

Żyjemy w świecie, w którym regularnie słyszymy o przypadkach przestępstw. Bez względu na to, jak daleko zaszliśmy i jak bardzo nazywamy siebie najbardziej cywilizowanymi ludźmi. Sprawy karne stały się obecnie tak powszechne, że większość z nas nawet nie zadaje sobie trudu, aby wiedzieć, co się stało. Wynika to po prostu z regularności, która pojawiła się w dzisiejszych czasach w sprawie przestępstw.

Jeśli chcesz znaleźć nową historię kryminalną; wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć gazetę i zacząć czytać pierwszą stronę. Twój poranek rozpocznie się od horroru niezliczonych tragedii i spraw kryminalnych, które wydarzyły się tylko w jeden dzień.

Najbardziej okropną rzeczą w tym wszystkim jest to, że nie dzieje się to tylko w konkretnym kraju, każdy naród przyjmuje blizny przestępców i to sprawia, że ​​ludzkość cofa się w biegu, a my zaczynamy spać cala z każdym dniem.

W tym stuleciu jest mnóstwo znanych spraw kryminalnych, ale niektóre z nich były różne i przez to, co mam na myśli, są bardziej katastrofalne i większe niż inne. To nie były zwykłe przestępstwa, które przychodzą i odchodzą po tygodniu w centrum uwagi. Te przestępcze wydarzenia pozostawiły dużą bliznę w XXI wieku i wstrząsnęły nami wszystkimi.
Ten artykuł łączy w sobie zarówno wiedzę, jak i dziwne poczucie mrowienia. Bez zbędnych ceregieli zacznijmy listę najbardziej znanych spraw karnych, które miały miejsce w XXI wieku.

1. Ponury śpiący

Przypadek, który dotyczy morderstw, wielu morderstw. Ta sprawa dotyczy mężczyzny o imieniu Lonnie David Franklin Jr., który zabił około 10 do 25+ ofiar w okresie od 1985 do 2007 roku. Otrzymał przydomek „Grim Sleeper” z powodu swojego aktu żałosnego zabójstwa przez 14 długich lat.

Jego zabójstwa, które są znane przez policję, zaczynają się od roku 1985, co trwa przerwę 14 lat od 1988 do 2002 roku. Wśród jego 12 znanych zabójstw dotyczył tylko jednego mężczyzny. Jego morderstwa były w większym stopniu oparte na kobietach, a przyczyny, dla których brał udział w zabójstwach, są nieznane do tej pory. Został aresztowany w czerwcu 2010 r., A sprawa przeciwko niemu została postawiona przed sądem w lutym 2016 r., A następnie w sierpniu tego samego roku został skazany na karę śmierci za zabicie miłych kobiet i nastolatki.

2. Aaron Hernandez

Inna jedna ze słynnych spraw kryminalnych, która pokazuje, jak pojedyncze wydarzenie może zrujnować całe życie jednostki i jakie drobne rzeczy mogą sprawić, że człowiek straci zdrowie psychiczne i doprowadzi go do krawędzi, gdzie są tak bardzo zmuszani, że idą po opcja samobójstwa. Aaron Hernandez, amerykański futbolista, który ma wspaniałą przyszłość w futbolu i starał się awansować do łańcucha, aby dostać się do wielkich lig.
Miał świetną karierę i został przeniesiony do New England Patriots w 2010 r., Gdzie wykazał się dużym talentem sportowym, a dzięki sumiennej ciężkiej pracy świetnie sobie radził, gdy nagle w 2013 r. Został skazany za zarzut morderstwa pierwszego stopnia.
Cała społeczność futbolowa w Anglii cofnęła się w szoku po tak dużym wydarzeniu, które wydarzyło się w bluesie. Sprawa posunęła się naprzód, aw kwietniu 2015 r. Został uznany za winnego i został skazany na dożywocie, również bez żadnych zwolnień warunkowych. Cierpiał na uraz psychiczny i surowe tortury, kiedy później popełnił samobójstwo, wieszając się na śmierć 19 kwietnia 2017 r.

3. Sprawa McStay

Rodzina Sprawa zszokowała całą społeczność biznesową na całym świecie. To wydarzenie było tak wielką hańbą dla ludzkości, że wywoła dreszcze tylko na ten temat. Sprawa rodziny McStay odwołuje się wokół pana Josepha McStaya i jego partnera biznesowego Chase Merritt. W 2010 r. Zaginęła rodzina McStay, w tym pan Joseph McStay (40 lat), jego żona Summer (43 lata), jego dwaj synowie Gianni (4 lata) i Joseph Jr. (3 lata).
Ich dom w Fallbrook w Kalifornii został znaleziony zamknięty od wewnątrz. Ich psy zostały znalezione na podwórku domu bez jedzenia i wody. Zaginięcie rodziny odkrył Michael McStay (brat Josepha McStaya). Po latach dochodzeń i rewizji wydział szeryfa podjął decyzję o aresztowaniu Chase’a Merritta, ponieważ był on ostatnią osobą, z którą skontaktował się Joseph przed wydarzeniem zaginięcia. Sprawa została rozstrzygnięta w październiku 2018 r. I nie wydano jeszcze takich wyroków.

4. The Killer Clown

Czy kiedykolwiek widziałeś, jak chodzisz martwy i powiedziałeś swoim znajomym, jak okropny był ostatni odcinek. Cóż, jeśli uznasz to za makabryczne, to wydarzenie zamrozi cię, ponieważ jest to nadrzędny termin „makabryczny”. Wayne Gacy, człowiek z zawodu Artysta, który odwiedzał imprezy i wydarzenia w strojach klauna.
Był amerykańskim seryjnym zabójcą i gwałcicielem. Został oskarżony o napaść seksualną na ponad 33 nastolatków, a wszyscy byli chłopcami. Do tej liczby ludzi dotarł w ciągu zaledwie 6 lat, począwszy od 1972 roku. Został złapany, gdy został przyłapany na popełnieniu jednego z jego makabrycznych przestępstw, i to nie kończy się tak, jak mu się wydawało.
Nastolatek zgłosił go, a policja w Chicago rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Później, podczas dochodzenia w jego domu, okazało się, że w piwnicy ułożono około 30 ciał nastolatków, co spowodowało, że w okolicy znaleziono 4 innych. Został skazany na karę śmierci i został stracony śmiertelnym zastrzykiem 10 maja 1994 r.

5. Cleveland Strangler

Jest to jedna z najbardziej znanych kryminalnych spraw XXI wieku. Chodzi o człowieka o imieniu Anthony Edwards Sowell, który został oskarżony o kilka spraw, a nie tylko 10 lub 20, został oskarżony o ponad 40 przypadków przestępstwa. Mężczyzna był kiedyś żołnierzem piechoty morskiej i służył krajowi pod korpusem morskim Stanów Zjednoczonych. Był dobrze wyszkolonym profesjonalistą, a jego służba została doceniona w marines.
Został odznaczony kilkoma nagrodami, takimi jak Medal Dobrego Zachowania, Zasłużony maszt itp. W 1989 r. Został oskarżony o swoją pierwszą próbę gwałtu i morderstwa, gdy napadł na trzymiesięczną ciążę. Został oskarżony o próbę gwałtu i porwania, za które odsiadywał 15 lat więzienia.

Były to jedne z najbardziej znanych spraw karnych XXI wieku. Niektóre z nich są zbyt makabryczne, aby o nich myśleć, podczas gdy inne przerażają nawet najodważniejszych ludzi. Te zbrodnie pokazują, że nawet najlepsi ludzie, którzy byli tak wspaniałymi osobami, mogą stać się całkowitą hańbą dla ludzi.