Jesień i zima to takie pory w roku, w których bardzo dużo czasu spędzamy w domu. Dnie stają się wtedy coraz krótsze, a noce sukcesywnie się wydłużają. Na zewnątrz robi się znacznie zimniej. Poznaj kilka prostych sposobów na to, aby ogrzać się w chłodne, jesienno-zimowe wieczory.
Rozgrzewające napary i herbatki
Jedną z najlepszych metod, aby pozbyć się uczucia przejmującego zimna zaraz po powrocie do domu, jest wypicie rozgrzewającego naparu lub herbatki. Doskonale sprawdzi się tutaj na przykład napar z imbiru i goździków. Tradycyjną herbatę można wzbogacić o plasterki cytryny lub pomarańczy, cynamon, miód oraz domowy sok z malin. Pamiętajmy jednak, aby miodu nie dodawać do wrzących napojów, ponieważ traci wówczas swoje dobroczynne właściwości.
Ciepły koc na zimowy wieczór
Nie ma nic lepszego niż mroźny wieczór spędzony z ulubioną książką i kubkiem grzanego wina. Do tego wszystkiego jednak przyda się nam również ciepły koc, który ogrzeje całe nasze ciało i sprawi, że wieczór stanie się jeszcze przyjemniejszy. Pamiętajmy, aby wybierać koce tylko dobrej jakości, wykonane z materiałów, które będą w stanie dać nam ciepło. Doskonałe w tej sytuacji będą na przykład koce wełniane, choć jeśli ktoś nie lubi tego typu produktów, można spokojnie sięgnąć również po bawełnę.
Gorące kąpiele z dodatkami
Gorąca kąpiel to coś, co uwielbia każdy z nas, szczególnie po męczącym dniu spędzonym poza domem, kiedy temperatura spada poniżej zera. Do wody można dodać różnego rodzaju dodatki, na przykład olejki eteryczne, które sprawią, że nasze drogi oddechowe się rozluźnią. Pamiętajmy, aby nie przesadzić ze zbyt wysoką temperaturą wody w wannie.
Termofory i ogrzewacze dla zmarzluchów
Kolejnym sposobem na ogrzanie dla osób lubiących ciepło jest korzystanie z termoforów i ogrzewaczy do rąk. Warto zainwestować w termofor otulony w puszysty, przyjemny ochraniacz, którego używanie będzie dla nas czystą przyjemnością. Warto przed użyciem sprawdzić jakość zakupionego przez nas termoforu, aby wyeliminować ryzyko poparzenia się gorącą wodą.
Biokominek wiszący dla miłośników ciepła
Dla osób, które marzą o tradycyjnym kominku w swoim domu, jednak z jakichś względów nie mogą sobie na niego pozwolić, dobrym rozwiązaniem będzie biokominek wiszący. Jest to ekologiczny rodzaj kominka, który działa na biopaliwo, jakim jest alkohol etylowy. Biokominki są w pełni bezpieczne i w żaden sposób nie działają szkodliwie na środowisko. Podnoszą temperaturę panującą w pomieszczeniu, a dodatkowo dodają wnętrzu przytulności. Biokominek wiszący to bardzo dobra opcja na przykład do mieszkania, w którym posiadanie tradycyjnego kominka byłoby niemożliwe.