4 pomysły na zadaszenie balkonu

4-pomysly-na-zadaszenie-balkonu

Odpowiednio dobrane zadaszenie balkonu zwiększa komfort jego użytkowania. Pozwala cieszyć się przebywaniem na świeżym powietrzu, właściwie bez względu na warunki atmosferyczne. Na rynku jest dostępnych wiele rozwiązań, które chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, a jednocześnie przed deszczem. Poznaj nasze sposoby na najlepsze zadaszenie!

1. Zadaszenie z poliwęglanu

Płyty poliwęglanowe przepuszczają światło słoneczne, chronią przestrzeń balkonu i znajdujące się na nim elementy przed deszczem, a nawet gradem. Estetyczne wykonanie sprawia, że wyglądem przypominają szkło. Są wytrzymałe, odporne na działanie wysokich temperatur i opady atmosferyczne. To doskonałe rozwiązanie, gdy dom lub mieszkanie zlokalizowane jest w niedalekiej odległości od drzew np. parku lub lasu. Płyty z poliwęglanu są łatwe w utrzymaniu w czystości, cechują się niskimi kosztami utrzymania. Ich montaż nie jest skomplikowany.

2. Daszek balkonowy z płyt PVC

Zadaszenie balkonu może być wykonane z płyt PVC. Są one trwałe na substancje chemiczne, promienie UV, ogień oraz uszkodzenia mechaniczne. Można je zastosować w miejscach, gdzie występuje wysokie ryzyko korozji. Są dostępne w wielu kolorach i wariantach, dzięki czemu łatwo je dopasować do własnych potrzeb. Ich montaż jest prosty i nie wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi. Płyty PVC nie rdzewieją, nie korodują, nie wymagają uciążliwych prac konserwacyjnych.

3. Płyty poliestrowe w rolkach

Do wykonania daszku nad balkonem może być również wykorzystana płyta wykonana z żywicy poliestrowej. Jest ona wzmocniona wewnętrznie matą z włókna szklanego. Jak podkreślają specjaliści z firmy Scala Plastics, cechuje się ona dużą odpornością na warunki atmosferyczne i wytrzymałością mechaniczną. Montaż płyty jest prosty i jest ona odporna na korozję oraz działanie ognia.

4. Szklane zadaszenie balkonu

Szklane zadaszenie sprawia, że balkon będzie doskonale doświetlony. To świetne rozwiązanie w przypadku hodowania roślin, którym służy duże nasłonecznienie. Na tarasie można zainstalować daszek ze szkła białego lub dymionego, które lepiej chroni przed promieniowaniem słonecznym. Wizualnie lekki materiał pięknie komponuje się z elewacją, pasuje do niemal każdego budynku. Nie odcina dostępu promieni słonecznych, zapewnia swobodny przepływ powietrza. Daszek jest zwykle wspierany na aluminiowej lub stalowej konstrukcji, co sprawia, że jest wytrzymały. Materiały te nie zmieniają wyglądu przez dłuższy czas, ich konserwacja nie zajmuje dużo czasu.

Zapoznaj się ze wszystkimi rozwiązaniami i podejmij decyzję!