3 pomysły na prezent dla narciarza

3-pomysly-na-prezent-dla-narciarza

Podarowanie udanego prezentu nie należy do najprostszych zadań, nawet jeśli wiemy, jakie dana osoba ma hobby. W przypadku narciarzy, pomysłów jest jednak wiele i każdy z nich można z powodzeniem wykorzystać na święta czy urodziny. Ta różnorodność pozwoli ludziom o różnym zasobie gotówki na kupno podarku, który wywoła uśmiech na twarzy osoby obdarowanej. Zatem — co możemy podarować narciarzowi?

Oczywiście, narty!

Z pewnością jest to pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy, myśląc o prezencie dla narciarza. Warto tutaj wspomnieć, że ceny profesjonalnych nart wahają się od kilkuset do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Trzeba będzie się także upewnić, że wybrane przez nas narty będą odpowiadać stylowi jazdy osoby obdarowanej oraz zostaną dopasowane do jego osobistych preferencji — jeśli na przykład osoba jest to kobieta, warto się dowiedzieć, czy preferuje ona narty unisex, czy damskie. W tym momencie dobrze byłoby spytać o radę specjalistów, na przykład tych ze sklepu Narty Kraków.

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni co do wyboru nart, warto postawić na ich serwis. Konserwację nart i tak dobrze zlecić specjalistom, a samo miejsce naprawy może znajdować się na drugim końcu Polski — wiele warsztatów oferuje usługi wysyłkowe.

Bielizna termoaktywna

Bielizna termoaktywna to uniwersalny prezent, który przyda się nie tylko w wyjazdach na narty. Jest to niezbędna rzecz, jeśli chcemy uprawiać sport w chłodniejsze dni — chroni ciało przed wyziębieniem i osłania wrażliwe miejsca. W tym wypadku również warto dopytać się osoby obdarowanej o preferencje, albowiem tego typu bielizna powinna ściśle przylegać do ciała. W innym razie wilgoć nie będzie transportowana na zewnątrz.

Do kompletu bielizny można także dorzucić skarpety narciarskie. Wykonane z wełny, zapewnią stopom ciepło i przewiew powietrza. Dodatkowym atutem będzie brak szwów na palcach, oraz wzmocnienia w obrębie pięty, placów, kostki i piszczeli.

Kask z wbudowanymi goglami

Bezpieczeństwo na stoku narciarskim jest jedną z najważniejszych rzeczy, o którą należy zadbać. Kask zapobiega utracie ciepła przez głowę i chroni przed ewentualnymi konsekwencjami upadku, a gogle działają jak okulary przeciwsłoneczne i przeciwdziałają parowaniu. Dlaczego warto rozważyć zakup kasku z wbudowanymi goglami? Przede wszystkim dlatego, że zajmują mniej miejsca niż kask i gogle, jest to też dobra opcja dla zapominalskich. Przed kupnem należy się koniecznie upewnić, że kask posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.