3 gry LEGO®, w które musisz zagrać!

LEGO® to prawdziwy gigant rozrywkowy. Zaczynał od klocków i w tym temacie nadal nie ma sobie równych, lecz w ciągu ostatnich dekad znacznie poszerzył swój obszar działalności. Duńska marka dostarcza na rynek zarówno własne filmy, jak i gry. Te ostatnie powstają zresztą na bazie największych kinowych hitów. LEGO® ma na to swój oryginalny pomysł, więc nawet dorosłym trudno oprzeć się pokusie… Poznaj trzy gry na podstawie kultowych filmów, w które po prostu trzeba zagrać!

  • LEGO® Lord of the Rings

Jeśli znasz trylogię w reżyserii Petera Jacksona, gra „LEGO® Lord of the Rings” będzie dla Ciebie niezapomnianą przygodą. Śródziemie jest w tej adaptacji znacznie przyjemniejszym miejscem niż w filmach, wypełnionym poczuciem humoru i niewinnymi żartami. Każda sytuacja, która mrozi krew w żyłach podczas seansu, w grze jest w jakiś sposób sparodiowana. Dzięki temu we „Władcę Pierścieni” może zagrać każdy – zarówno dziecko, jak i dorosły.

Celem rozgrywki – poza ukończeniem misji składających się na tolkienowską fabułę – jest oczywiście charakterystyczne dla gier LEGO® zbieranie wszelkich możliwych skarbów. Kolekcjonerstwo to w końcu domena fanów duńskiej marki. W tym przypadku zbierają oni między innymi grywalne postaci, skrzynie, klocki z mithrilu i – obowiązkowo – monety.

  • LEGO® Harry Potter

„LEGO® Harry Potter” to tak naprawdę dwie gry. Pierwsza opowiada o latach 1 – 4, a więc okresie obejmującym fabułę od „Kamienia Filozoficznego” do „Czary Ognia”. Druga skupia się z kolei na latach 5 – 7, czyli historii od „Zakonu Feniksa” po „Insygnia Śmierci”. Jak widać, adaptacja ponownie opiera się raczej na filmach niż na książkach, choć fani prozy J. K. Rowling znajdą tu kilka smaczków skierowanych tylko do wtajemniczonych.

„LEGO® Harry Potter” urzeka swoim niepowtarzalnym klimatem. Postaci – w przeciwieństwie do „Władcy Pierścieni” – zostały pozbawione głosów, więc cała historia opowiedziana jest tu pantomimą, bardzo ekspresyjnie stosowaną przez figurki LEGO®. Jeśli kochasz uniwersum Harry’ego Pottera, koniecznie przeżyj tę przygodę raz jeszcze – w zupełnie nowej, odświeżonej konwencji!

  • LEGO® Indiana Jones

Najsłynniejszy archeolog popkultury doczekał się dwóch części gry LEGO®. Pierwsza to epizody z klasycznej trylogii Stevena Spielberga. W drugiej pojawiają się także sceny i bohaterowie znani z „Królestwa Kryształowej Czaszki”. Świat Indiany Jonesa doskonale nadaje się do zaadaptowania przez LEGO®, ponieważ w obu przypadkach chodzi o kolekcjonowanie. Dr. Jones zbiera cenne artefakty, a fani klocków – zestawy ulubionych serii. W grze dochodzi więc do naturalnego połączenia tych zainteresowań.

Koniecznie zagraj w wymienione wyżej tytuły! A jeśli Ci się spodoba, sprawdź inne gry LEGO® – to wspaniała rozrywka dla całej rodziny.