10 Inspirujących cytatów Mahatmy Gandhiego na temat pokoju, odwagi i wolności.

Mahatma Gandhi był wielkim indyjskim aktywistą, który prowadził kampanię na rzecz niepodległości. Wielki przywódca urodził się 2 października 1869 r. W Indiach, który jest również Międzynarodowym Dniem Walki z Przemocą. Udał się do Anglii, aby studiować prawo. Po ukończeniu studiów wyjechał do Afryki Południowej, aby praktykować prawo. W Południowej Afryce był świadkiem podobnego ucisku, którego świadkami byli w Indiach kolonizatorzy. Po 21 latach pobytu w Afryce Południowej wrócił do Indii i został przywódcą indyjskiego ruchu nacjonalistycznego. W Indiach prowadził i kontynuował pokojowe protesty, w tym strajki narodowe.

Poprosił swoich wyznawców o przygotowanie się do niepodległości. Chciał pokojowego przejęcia i często kolidował z innymi przywódcami, którzy chcieli, aby Hindusi obalili brytyjskie rządy. Wielokrotnie odwoływał planowane strajki i prosił o pokojowe demonstracje. W 1930 r. Poprowadził marsz, który naruszył brytyjskie przepisy, a wiele osób zostało aresztowanych. Po protestach Brytyjczycy zgodzili się na przyznanie Indii niepodległości i wskazali, że podzielą kraj na dwie części: Indie i Pakistan. Ponieważ podział był religijny, pracował, aby pokazać, że muzułmanie i hinduiści mogą żyć razem. Gandhi poprowadził kraj do niepodległości, ale później został zamordowany w 1948 r. Po tym, jak wypełnił swoją misję posiadania niepodległego kraju.

10 Inspirujących cytatów Mahatmy Gandhiego o pokoju, odwadze i wolności

„Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie”

„Modlitwa jest klucz poranka i grom wieczoru.”

„Szczęściem jest, gdy to, co myślisz, co mówisz i co robisz, jest w harmonii.”

„Słabość nigdy nie wybacza. Przebaczenie jest atrybutem silnego”

„Uncja praktyki jest warta tysiąca słów.”

„Tchórz nie jest zdolny do okazywania miłości; jest robią ludzie odważni”

„Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się, jakbyś miał żył wiecznie”

„Wolność nie jest warta posiadania, jeśli nie obejmuje wolności popełniania błędów”

„Jeśli chcesz prawdziwego pokoju na świecie, zacznij od dzieci.”

Najlepszym sposobem na znalezienie siebie jest zatracenie się w służbie innym”

Mahatma Gandhi jest czule znany jako Ojciec Narodu. Cytaty Mahatmy Gandhiego słyną z tego, że potrafią mówić więcej za mniej, a za nimi często podąża wielu przywódców.