Znajdź w sklepie z włóczkami wszystko, co niezbędne do dziergania!

Szydełkowanie i robienie na drutach przeżywa obecnie swój renesans. Robótki ręczne na nowo stają się niezwykle popularne. Jeśli dopiero chcesz rozpocząć swoją przygodę z szydełkowaniem lub robieniem na drutach, warto byś się do tego odpowiednio przygotował. Sprawdź, co znajdziesz w sklepie z włóczkami.

Różnice pomiędzy szydełkowaniem a robieniem na drutach

Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwiema metodami, jest rodzaj narzędzia pracy. Podczas robienia na drutach wykorzystuje się dwie lub więcej sztuk, natomiast do szydełkowania używasz jedynie jednego szydełka. Ma to duże znaczenie, gdyż do pracy na szydełku wystarczy, że skoordynujesz pracę jednej ręki. Ponadto z uwagi na haczykowate zakończenie szydełka, ta technika jest łatwiejsza do opanowania. Praca z nim przebiega szybciej i sprawniej, a osoba początkująca wolniej się zniechęca.

Kolejną różnicą jest ilość i rodzaj oczek. W przypadku robienia na drutach mamy do dyspozycji dwa rodzaje. Szydełkowanie natomiast daje o wiele więcej możliwości. Technicznie te dwa rodzaje robótek ręcznych również się od siebie różnią. Podczas robienia na drutach musimy pilnować, aby robótka z nich nie spadła, w szydełkowaniu wystarczy skupić się jedynie na oczku, w którym umieszczony jest haczyk. Ponadto szydełkowanie daje znacznie więcej możliwości, bez konieczności posiadania dużej liczby szydełek i rodzajów włóczek. W robieniu na drutach to rodzaj włóczki i wielkość drutów decyduje o tym, jaką robótkę możemy wykonać.

Co powinieneś kupić w sklepie z włóczkami, aby odpowiednio się przygotować?

Aby rozpocząć przygodę z robótkami ręcznymi, niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie. Gdy już zapoznasz się z teorią, przychodzi pora na praktykę. Najpierw jednak musisz zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria takie jak włóczki oraz szydełko lub druty. Abyś szybko się nie zniechęcił, a tworzenie robótek ręcznych przynosiło Ci radość, warto wybrać dobre jakościowo produkty. Doskonałe włóczki, szydełka i druty proponuje sklep z włóczkami np. Wool is Cool. Dzięki bogatej ofercie zaopatrzysz się we wszystkie najpotrzebniejsze akcesoria w jednym miejscu.

Na początek swojej przygody z szydełkowaniem lub robieniem na drutach nie wybieraj skomplikowanych wzorów. Będziesz się jedynie niepotrzebnie frustrować ewentualnymi niepowodzeniami. Co więcej – istnieje duża szansa, że się zniechęcisz. Jeśli masz możliwość, to sięgnij po poradę do mamy lub babci. Na pewno zyskasz w ten sposób wiele cennych wskazówek dotyczących dziergania. W innym wypadku warto skorzystać ze specjalnych poradników.