Zabawki do ogrodu – jak wybrać najlepsze?

Jakie zabawki do ogrodu warto wybrać? Czy w czasie panującej epidemii i wprowadzonych zakazów należy rezygnować z zabawy z dzieckiem na świeżym powietrzu? Czy też może lepiej zamienić ogródek w plac zabaw z prawdziwego zdarzenia?

Wraz z nadejściem wiosny oraz cieplejszych dni warto nakłonić pociechę do zabawy na dworze. Ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu pomagają poprawić humor dziecka oraz zahartować jego odporność. Oczywiście w obecnej sytuacji związanej z epidemią Korona wirusa zaleca się aby dziecko bawiło się wyłącznie w przydomowym ogrodzie z racji zakazu wstępu na place zabaw. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zamienić domowy ogród w plac zabaw dla dzieci z prawdziwego zdarzenia. Wystarczy wyposażyć go w odpowiednie zabawki do ogrodu. Poniżej podpowiadamy w jakie warto zainwestować i które przyniosą dziecku najwięcej radości.

Piaskownica – zabawka, która rozwinie wyobraźnię Twojego dziecka

Jedną z podstawowych zabawek jakie powinny znaleźć się w ogrodzie, który ma służyć za plac zabaw dla dziecka jest piaskownica. To zabawka, która nie tylko pozwala dziecku spędzić czas w ciekawy i atrakcyjny sposób ale również rozwija zarówno jego wyobraźnię jak i też zdolności motoryczne. Obecnie na rynku można znaleźć bardzo różne modele piaskownic. W przypadku mniejszych ogrodów warto rozważyć zakup plastikowej piaskownicy, która zajmuje niewiele miejsca i można ją łatwo przemieścić z miejsca na miejsce. Wybór piaskownicy drewnianej zalecamy rodzicom z większym ogrodem, gdzie ilość wolnego miejsca do zagospodarowania nie stanowi problemu. Decydując się na wybór piaskownicy warto również wziąć pod uwagę aspekt zabezpieczenia znajdującego się w niej piasku. Z tego też względu zalecamy zakup modelu posiadającego specjalną folię ochronną. Dodatkowo aby uatrakcyjnić dziecku zabawę w piaskownicy można dokupić dodatkowe akcesoria takie jak wiaderka, grabki czy też foremki do piasku.

Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci – zabawka, która sprawdzi się w każdym ogrodzie

Kolejną doskonałą propozycją zabawki do ogrodu jest zjeżdżalnia. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca i sprawdzi się praktycznie w każdym ogrodzie. Zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci to zabawki, które potrafią przynieść ogrom radości. Oprócz tego zjeżdżalnie ogrodowe dla dzieci idealnie sprawdzają się jako sposób na polepszenie zdolności motorycznych dziecka. Najczęściej spotkać można zjeżdżalnie ogrodowe przeznaczone dla mniejszych dzieci, które będą wykonane z plastiku oraz większe modele, które umożliwią ślizganie się nawet osobom dorosłym.

Lista zabawek ogrodowych nie mogła by być pełna bez wspomnienia o huśtawkach. Huśtawki to ten rodzaj rozrywki, który przynosi dużą frajdę nie tylko dzieciom ale również i osobom dorosłym jak i nieco starszym. W przypadku wyboru huśtawki do ogrodu dużo zależy od tego jak zamierzamy ją zainstalować. Można bowiem spotkać zarówno modele które pozwalają na umieszczenie ich na gałęzi jak i też takie oparte na osobnej, niezależnej konstrukcji. Bez względu jednak na wybór huśtawka na pewno przyniesie wiele radości wszystkim domownikom.

Na sam koniec zostawiliśmy domki ogrodowe. To idealna propozycja zabawki dla dzieci, które uwielbiają zabawę w dom. Wybór odpowiedniego domku ogrodowego podyktowany będzie w dużej większości ilość wolnego miejsca w ogrodzie. Mniejsze domki wykonane są zazwyczaj z plastiku podczas gdy duże domki ogrodowe dla dzieci to najczęściej modele drewniane.

Jak zatem widzicie nawet niewielka liczba zabawek jest w stanie zmienić domowy ogród w prawdziwy plac zabaw, gdzie w tych trudnych czasach nie tylko dzieci ale również i dorośli będą mogli radośnie spędzać czas. Wspólna zabawa w ogrodzie na pewno będzie należeć do najprzyjemniejszych momentów każdego dnia.